arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۴۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۲۲ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹

پاپ پیروزی بایدن در انتخابات را تبریک گفت

آکسیوس نوشت: پاپ طی یک تماس تلفنی، پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به او تبریک گفت. «جو بایدن» رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز در تماسی تلفنی با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان گفت‌وگو و از وی بابت پیام تبریکش تشکر کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آکسیوس نوشت: پاپ طی یک تماس تلفنی، پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به او تبریک گفت.

«جو بایدن» رئیس جمهوری منتخب آمریکا در تماسی تلفنی با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان گفت‌وگو و از وی بابت پیام تبریکش تشکر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، تیم انتقالی بایدن پنجشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس جمهوری منتخب برای همکاری با پاپ در زمینه حمایت از فقرا، پرداختن به تغییرات آب و هوایی و استقبال از مهاجران و پناهجویان ابراز علاقه کرد.

بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای ترامپ به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری منتخب آمریکا و خانم «کامالا هَریس» نیز به عنوان اولین زن به معاونت رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

بایدن بعد از جان اف کندی دومین رئیس جمهوری کاتولیک در آمریکاست. یک روز پس از پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به «کلیسای کاتولیک سنت ژوزف در برندی‌واین» ایالت دلاور رفت.

این کلیسا در نزدیکی شهر «ویلمینگتون» ایالت دلاور قرار دارد و بایدن را دخترش «اشلی» و نوه‌اش «هانتر» همراهی کردند.

بایدن همچنین بر سر قبر پسرش «بو» و همسر اولش «نیلیا» و دخترش «نائومی» رفت. بو در سال ۲۰۱۵ بر اثر ابتلا به سرطان مغز درگذشت. نیلیا و نائومی نیز در تصادفی در سال ۱۹۷۲ جانشان را از دست دادند.

نظرات بینندگان