arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۴۴۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۳ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹

ترامپ: ۲.۷ میلیون رأی من را پاک کردند

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: دومینیون [سامانه رأی‌گیری الکترونیکی]۲.۷ میلیون رأی ترامپ را در سراسر کشور پاک کرده است. تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد که ۲۲۱ هزار رأی در پنسیلوانیا از رئیس‌جمهور ترامپ به بایدن منتقل شده است. ۹۴۱ هزار رأی پاک شده است. ایالت‌هایی که از سامانه‌های رأی‌گیری دومنیون استفاده کرده‌اند، ۴۳۵ هزار رأی را از ترامپ به بایدن تغییر داده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری اعلام کرد که سامانه رأی‌گیری دومینیون که در بسیار از ایالت‌های آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد، صدها هزار رأی وی را حذف کرده یا به نام رقیب دموکرات وی ثبت کرده است

به گزارش تسنیم، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در ادامه اظهارات اعتراض‌آمیز خود علیه فرآیند انتخابات و شمارش آرا در کشورش اعلام کرد که 2.7 میلیون میلیون رأی وی پاک شده و یا به رقیب انتقال پیدا کرده است.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: دومینیون [سامانه رأی‌گیری الکترونیکی] 2.7 میلیون رأی ترامپ را در سراسر کشور پاک کرده است. تحلیل‌ داده‌ها نشان می‌دهد که 221 هزار رأی در پنسیلوانیا از رئیس‌جمهور ترامپ به بایدن منتقل شده است. 941 هزار رأی پاک شده است. ایالت‌هایی که از سامانه‌های رأی‌گیری دومنیون استفاده کرده‌اند، 435 هزار رأی را از ترامپ به بایدن تغییر داده‌اند.

در حالی که رسانه‌های جریان اصلی آمریکا جو بایدن نامزد حزب دموکرات را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کرده‌اند، دونالد ترامپ با تأکید بر اینکه در برخی ایالت‌های موارد متعددی از تقلب و تخلف در روند برگزاری انتخابات و شمارش آرا اتفاق افتاده است، تاکنون از پذیرش پیروزی رقیبش امتناع ورزیده و با انتشار پیام‌های متعدد در توئیتر و فیس‌بوک، خود را برنده انتخابات خوانده است.

طی چند روز گذشته فیس‌بوک و توئیتر بارها اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر بروز تخلفات و تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را با درج برچسب‌هایی مانند «بی‌اساس» یا «اطلاعات نادرست» عملاً سانسور کرده‌اند و همین مسئله خشم دونالد ترامپ و هواداران دوآتشه وی را برانگیخته است.

امروز پنج‌شنبه نشریه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش داد طی روزهای اخیر صدها هزار نفر از هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اعتراض به سانسور اظهارات وی در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توئیتر، عضویت خود در این شبکه‌های اجتماعی را لغو کرده و به شبکه‌های اجتماعی جدیدتری از جمله «پارلر» و «رامبل» پیوسته‌اند.

نظرات بینندگان