arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۴۴۹۸
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۸ - ۲۳ آبان ۱۳۹۹

انصراف شرکت حقوقی از پیگیری شکایت ترامپ در پنسیلوانیا

موسسه حقوقی «پورتر رایت موریس & آرتور» که تلاش‌های ستاد انتخاباتی ترامپ برای ایجاد شبهه در نتایج انتخابات در ایالت پنسیلوانیا را هدایت می‌کرد، به طور ناگهانی از ادامه فعالیت و پیگیری شکایت حقوقی که چند روز قبل از طرف رئیس‌جمهور آمریکا مطرح کرده بود، کنار کشید. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد شاکیان و پورتر رایت به توافقی دوجانبه دست یافتند مبنی بر این که کناره‌گیری پورتر رایت به نفع خواهان‌ها خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

موسسه حقوقی که شکایت انتخاباتی ترامپ در ایالت پنسیلوانیا را مطرح کرده بود، به طور ناگهانی اعلام کرد از پیگیری شکایت کنار کشیده است.

به گزارش  فارس، موسسه حقوقی «پورتر رایت موریس & آرتور» که تلاش‌های ستاد انتخاباتی ترامپ برای ایجاد شبهه در نتایج انتخابات در ایالت پنسیلوانیا را هدایت می‌کرد، به طور ناگهانی از ادامه فعالیت و پیگیری شکایت حقوقی که چند روز قبل از طرف رئیس‌جمهور آمریکا مطرح کرده بود، کنار کشید.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد شاکیان و پورتر رایت به توافقی دوجانبه دست یافتند مبنی بر این که کناره‌گیری پورتر رایت به نفع خواهان‌ها خواهد بود.

پیشتر روزنامه «نیویورک تایمز» روز دوشنبه در گزارشی از تنش‌های داخلی در این شرکت به دلیل کار آن برای ستاد ترامپ در پنسیلوانیا خبر داده بود. برخی از کارمندان آن گفته بودند نگرانند از این شرکت برای آسیب زدن به یکپارچگی انتخابات استفاده شود.

طبق افشاگری انتخابات فدرال، این شرکت که مستقر در کلمبوس، مرکز اوهایو است، دست‌کم ۷۲۷ هزار دلار از سوی ستاد ترامپ و کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه دریافت کرده بود.

روز دوشنبه این شرکت حقوقی از سوی ستاد ترامپ در دادگاه منطقه‌ای فدرال برای منطقه میانی پنسیلوانیا شکایتی را مطرح کرد.

به گزارش «نیویورک تایمز»، در این دادخواست که در مرحله رسیدگی قرار دارد ادعا شده در سراسر این ایالت بی‌نظمی‌هایی در روند انتخابات رخ داده است. بنابر اعلام رسانه‌ها، جو بایدن در این ایالت با ۵۰ هزار رای بیشتر پیروز شده است. کمیته ملی حزب دموکرات هم طرح رد دعوی را در مقابل ارائه کرده است.

دادگاهی در ایالت پنسیلوانیا روز پنجشنبه، در پی شکایت ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور مستقر آمریکا شمارش برخی از آرای پستی در این ایالت را متوقف کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، این دادگاه مسئولان انتخاباتی در ایالت پنسیلوانیا را از شمارش آن دسته از آرای پستی و غیابی که اطلاعات مربوط به رأی‌دهندگان آنها بعد از تاریخ ۹ نوامبر ارائه شده، منع کرده است.

دادگاه مذکور، دستور وزیر امور داخلی ایالت پنسیلوانیا برای تمدید ضرب‌الاجل ارائه این اطلاعات تا تاریخ ۱۲ نوامبر را غیرقانونی دانسته و تصریح کرده وی از اختیار لازم برای تمدید این ضرب‌الاجل برخوردار نبوده است.

خبرگزاری رویترز هفته گذشته گزارش داده بود دادگاه پنسیلوانیا دستور تفکیک این دسته از آرا از سایر آرای پستی را صادر کرده است.

تیم ترامپ تاکنون از پذیرش شکست در انتخابات امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. دست‌کم ۲ ایالت تاکنون شکایت‌های ستاد انتخاباتی ترامپ را رد کرده است.

رسانه‌ها در ایالت پنسیلوانیا جو بایدن را برنده انتخابات اعلام کرده‌اند. این ایالت، ۲۰ رأی الکترال دارد.

نظرات بینندگان