arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۴۸۹۱
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۲۱ - ۲۵ آبان ۱۳۹۹

آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی در یافت‌آباد / نجات بیش از ۲۵ نفر از ساکنان + فیلم

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی شدید در یک مجتمع مسکونی ۲۰ واحدی در یافت‌آباد و نجات بیش از ۲۵ نفر از ساکنان این مجتمع خبر داد. سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: در همان واحدی که دچار آتش‌سوزی شده بود، آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش موفق شدند یک پسربچه حدوداً هفت تا هشت ساله را که به دلیل دود زیاد تقریباً بی‌حال بود، خوشبختانه و به لطف خدا زنده از محل خارج کنند و وی را تحویل عوامل اورژانس دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی شدید در یک مجتمع مسکونی ۲۰ واحدی در یافت‌آباد و نجات بیش از ۲۵ نفر از ساکنان این مجتمع خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران پویا، با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی در یافت‌آباد، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 19:20 امروز (25 آبان) یک مورد آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی در یافت‌آباد، بلوار الغدیر، خیابان باقری به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تجهیزات پشتیبانی و خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور سه دقیقه‌ای نخستین گروه از آتش‌نشانان در محل حادثه افزود: محل حادثه یک مجتمع مسکونی چهار طبقه و 20 واحدی بود، در طبقه اول در یک واحد تقریباً 60 واحدی آتش‌سوزی روی داده و در زمان رسیدن نیروها تقریباً بخش زیادی از این واحد شعله‌ور بود.

وی با اشاره به شدت حرارت و ذوب شدن در و پنجره‌های این واحد، خاطرنشان کرد: تمام لوازم این واحد تقریباً سوخته و از بین رفته بود همچنین دود بسیار زیادی طبقات بالایی را فراگرفته و در طبقات بالایی ساکنان در لبه‌های پنجره‌ها تقاضای کمک می‌کردند.

ملکی عنوان کرد: اطلاعات اولیه حاکی از محبوس شدن افرادی داخل واحد شعله‌ور شده داشت که آتش‌نشانان تحت تدابیر عملیاتی و فرماندهی بسیار مناسب، همزمان با خاموش کردن آتش، برای نجات افراد گرفتارشده به طبقات بالایی رفتند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: در همان واحدی که دچار آتش‌سوزی شده بود، آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش موفق شدند یک پسربچه حدوداً هفت تا هشت ساله را که به دلیل دود زیاد تقریباً بی‌حال بود، خوشبختانه و به لطف خدا زنده از محل خارج کنند و وی را تحویل عوامل اورژانس دادند.

وی تصریح کرد: از طبقات بالایی نیز حدود 25 نفر با کمک آتش‌نشانان به سلامت از ساختمان خارج شدند.

به گفته ملکی در نهایت شعله‌زنی، تخلیه دود و ایمن‌سازی محل حادثه انجام و محل حادثه تحویل عوامل انتظامی و شهرداری شد.

 

نظرات بینندگان