arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۵۰۰۵
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۴ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹

واکنش رییس IOC به برگزاری المپیک با حضور کامل تماشاگران/ باخ:اولویت امنیت ورزشکاران است

رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد امنیت ورزشکاران در طول برگزاری بازی های المپیک اولویت اصلی IOC است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد امنیت ورزشکاران در طول برگزاری بازی های المپیک اولویت اصلی IOC است.

به گزارش ایسنا و به نقل از Kyodo news،  توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک که به ژاپن سفر کرده است، با یوشیرو موری رییس کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو، نشست مطبوعاتی مشترکی را برگزار کرد.
باخ در این نشست مطبوعاتی بیان کرد: با وجود اینکه تمایل دارم بازی های المپیک توکیو با حضور جمعیت کامل برگزار شود اما امنیت ورزشکاران اولویت اصلی ما است.
  او ادامه داد: ما برای اینکه به این هدف برسیم و  ایمنی ورزشکاران را حفظ کنیم اعلام می کنمIOC برخی از هزینه های واکسیناسیون شرکت کنندگان المپیک توکیو را متقبل می شود البته اگر واکسن در آن زمان در دسترس باشد . البته اطمینان زیادی دارم در این هشت ماه باقی مانده تا آغاز بازی ها، روش های درمانی دیگری در دسترس خواهند بود.
به گزارش ایسنا،باخ در دیدار با نخست وزیر ژاپن توافق کردند که المپیک توکیو طبق برنامه در سال آینده برگزار شود. دولت ژاپن  امیدوار است بازی های المپیک با حضور تماشاگران خارجی به اقتصاد ژاپن که از ویروس کرونا متضرر شده است، کمک کند. از این رو تا بهار سال آینده تصمیم گرفته می شود که آیا تماشاگران خارجی اجازه حضور در این بازی ها را دارند یا خیر

نظرات بینندگان