arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۵۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۵ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹

داخلی سازی قطعه حساس رابط چرخشی ایربگ به دست متخصصان شرکت کروز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

داخلی سازی قطعه حساس رابط چرخشی ایربگ به دست متخصصان شرکت کروز

عناوین مهم:
1. یکی از محصولات بسیار مهم یونیت سوییچ، رابط بین دسته سیم و ایربگ خودرو با نام رابط چرخشی ایربگ است.
2. ورود تکنولوژی تولید این محصول در کشور برای اولین بار توسط کروز انجام شده و اکنون با داخلی سازی 80 درصدی تولید می شود.

3. کروز این محصول را با داخلی سازی 80 درصدی تولید می کند و بالاترین سطح داخلی سازی را نسبت به سایر تولیدکنندگان داراست.

بخش سوییچ یکی از اصلی ترین یونیت های شرکت کروز است و فعالیت خود را از همان ابتدای کار این شرکت قطعه سازی در دهه هفتاد آغاز کرده است. دسته بندی بخش سوییچ ها تنوع بسیاری دارد و شامل دسته راهنما، فیوز باکس ها، سوییچ های داخل خودرو و... می شود. یکی از محصولات بسیار مهم آن رابط چرخشی ایربگ است که تکنولوژی این محصول برای اولین بار توسط کروز به کشور وارد شده است و در حال حاضر با داخلی سازی 80 درصدی تولید می شود.

امیررضا داوودی مدیر یونیت سوییچ در قطعه سازی کروز با اشاره به رابط چرخشی ایربگ به عنوان یکی از قطعات اصلی یونیت سوییچ اظهار کرد: این قطعه در فرمان نصب می شود و رابط بین دسته سیم و ایربگ خودرو است، همچنین عملکرد آن هنگام تصادف مشخص می شود و از جنبه جلوگیری از مخاطرات ایمنی و جانی بسیار حائز اهمیت می باشد.

داوودی ادامه داد: این محصول تنوع بسیاری دارد و 10 نوع رابط چرخشی در کروز تولید می کنیم که برای انواع ایربگ محصولات خانواده ایران خودرو، سایپا و گروه بهمن کاربرد دارد.

مدیر یونیت سوییچ در کروز با اشاره به اینکه ورود تکنولوژی تولید رابط چرخشی ایربگ در کشور برای اولین بار توسط کروز انجام شده است، اظهار کرد: خط تولید و کنترل کیفیت این محصول، اتوماتیک و بسیار پیشرفته است که 7 سال گذشته به عنوان تکنولوژی جدید و با همکاری شریک تجاری کره ای وارد کشور شد و اکنون رابط چرخشی ایربگ را با داخلی سازی 80 درصدی تولید می کنیم.

داوودی با اشاره به اینکه اکثر قطعات رابط چرخشی ایربگ در کروز تولید می شود، تصریح کرد: در سال های اخیر شرکت های دیگر هم تولید این محصول را آغاز کردند که عمده قطعات آن را به صورت پیش ساخته وارد و فقط مونتاژ می کنند ولی کروز بالاترین سطح داخلی سازی را نسبت به سایر تولیدکنندگان داراست.

مدیر یونیت سوییچ کروز گفت: تولید این قطعه صرفه جویی ارزی چشمگیری را از 7 سال گذشته و به مراتب از ابتدای سال 98 فراهم کرده که به نوعی خوکفایی ملی محسوب می شود. تولید اصولی و با کیفیت و دوام رابط چرخشی ایربگ از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار و در حال حاضر در اختیار کروز است.

نظرات بینندگان