arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۵۰۷۷
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۱ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹

حمایت آلمان از پیشنهاد مکرون برای استقلال دفاعی بیشتر از آمریکا

"اشتفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان با توجه به اظهارات اخیر "امانوئل مکرون"، رئیس جمهور فرانسه از درخواست وی برای تلاش در راستای رفتارهای مستقلانه بیشتر اروپا از آمریکا حمایت کرد. وی در عین حال مناسبات بین اروپا و آمریکا را بسیار مهم ارزیابی کرده و تاکید کرد برای مبارزه موثر با چالش های بزرگ پیش رو اروپا و آمریکا باید به صورت مشترک عمل کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی دولت آلمان از اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه که بر لزوم استقلال دفاعی اروپا از آمریکا حتی در دوران ریاست جمهوری بایدن تاکید کرده بود حمایت کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس شاو" آلمان، "اشتفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان با توجه به این اظهارات اخیر "امانوئل ماکرون"، رئیس جمهور فرانسه از درخواست وی برای تلاش در راستای رفتارهای مستقلانه بیشتر اروپا از آمریکا حمایت کرد.

وی در عین حال مناسبات بین اروپا و آمریکا را بسیار مهم ارزیابی کرده و تاکید کرد برای مبارزه موثر با چالش های بزرگ پیش رو اروپا و آمریکا باید به صورت مشترک عمل کنند.

حزب سبز آلمان هم از اظهارات ماکرون حمایت کرده و سخنگوی سیاست اروپایی فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان انتقاد ماکرون به وزیر دفاع آلمان را بسیار بجا ارزیابی کرده و گفت: ما نباید حاکمیت خود را انکار کنیم بلکه باید فعالانه در این راستا کار کنیم و دقیقا همچنین آمریکا این را از ما درخواست می کند.

وی تاکید کرد که دولت فدرال آلمان باید همراه با فرانسه به جای کاهش سرعت، محرک توسعه اروپایی باشد.

"امانوئل ماکرون"، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه ای "آنگرت کرامپ کارن بائر"، وزیر دفاع آلمان را به دلیل اظهارات اخیرش که استقلال استراتژیک اروپا از آمریکا را یک توهم دانسته بود انتقاد وارد کرد. وی تاکید کرد که این یک تفسیر غلط از تاریخ است.

ماکرون با اشاره به نظر "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان اعلام کرد : خوشبختانه صدر اعظم آلمان اگر من درست فهمیده باشم این رویکرد را دنبال نمی کند.

"کرامپ کارن بائر"، وزیر دفاع آلمان اخیرا قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در مقاله ای در یک پورتال اینترنتی با عنوان "اروپا هنوز به آمریکا نیاز دارد" نوشت: توهم استقلال استراتژیک اروپا از آمریکا باید پایان یابد. اروپایی ها قادر نیستند جایگزینی برای نقش تعیین کننده آمریکا به عنوان یک تامین کننده امنیت اروپا بیابند.

ماکرون در مصاحبه ای با "Grand Continent" خواستار استقلال بیشتر اروپا شده و گفت: آمریکا تنها زمانی اروپا را به عنوان متحد می پذیرد که ما خود را جدی بگیریم و در دفاع از خود مستقل باشیم. وی بار دیگر بر درخواست خود برای تشکیل ارتش اروپایی تاکید کرد.

رئیس جمهور فرانسه با توجه به پیروزی جو بایدن، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد که می خواهد بر بالا بردن درک و فهم ها درباره لزوم پیش رفتن در مسیر خودمختاری اروپا تبلیغ کند.

نظرات بینندگان