arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۵۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۶ - ۲۸ آبان ۱۳۹۹

سودان برای نخستین بار وارد رقابت اسکار شد

سودان با انتخاب فیلم نماینده‌اش برای شرکت در بخش بهترین فیلم بلند بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱، برای نخستین بار در تاریخ وارد این رقابت شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سودان با انتخاب فیلم نماینده‌اش برای شرکت در بخش بهترین فیلم بلند بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱، برای نخستین بار در تاریخ وارد این رقابت شد.

به نقل از عرب نیوز، فیلم «تو در ۲۰ سالگی خواهی مرد» ساخته امجد ابوالعلا که موفق به کسب جوایز سینمایی شده به عنوان نماینده رسمی سودان برای بخش بهترین فیلم بلند بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱ معرفی شد.

در پست اینستاگرامی فیلم با اعلام این خبر گفته شده مفتخرند که سودان با این فیلم برای نخستین بار وارد رقابت اسکار می‌شود.

همچنین آمده است که این لحظه‌ای معنادار برای چشم‌انداز فرهنگی کشور است و درها را برای طرح موج جدیدی از فیلمسازان داخلی باز می‌کند تا بتوانند داستان‌ها و صدایشان را به گوش مخاطبان داخلی و جهانی برسانند.

کارگردان این فیلم که متولد امارات است پیش تر گفته بود وقتی داشتند این فیلم را می‌ساختند می‌دانستند این پروژه بزرگی است و با ساختن آن می‌دانستند موفقیت پیش رویشان است، اما موفقیت‌های کسب شده خیلی بیشتر از آنچه انتظار داشتند، بود.

«تو در ۲۰ سالگی خواهی مرد» نخستین بار در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۹ اکران شد و جایزه شیر آینده را دریافت کرد. این فیلم در جشنواره فیلم الجونه مصر هم به نمایش درآمد و موفق به کسب ستاره طلایی بهترین فیلم داستانی شد.

داستان فیلم درباره پسر بچه‌ای است که متولد می‌شود و در مراسم برکت‌دهی به وی و در یک مراسم مذهبی، گفته می‌شود وی در ۲۰ ساگی می‌میرد. فشار برخانواده بسیار وحشتناک است و این بچه با دانستن سرنوشتش بزرگ و از سوی بچه‌های دیگر به عنوان «طعمه مرگ» شناخته می‌شود. مادرش برای محافظت از وی او را از مدرسه دور می‌کند و سعی دارد تا بین او و سرنوشتش فاصله بیندازد.

 مهر

نظرات بینندگان