arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۵۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۰ - ۳۰ آبان ۱۳۹۹

مخالفت قاضی پنسیلوانیا با درخواست ترامپ

قاضی پنسیلوانیا بامداد جمعه با درخواست کمپین ترامپ برای شمارش نکردن آرای غیابی مخالفت کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

قاضی پنسیلوانیا بامداد جمعه با درخواست کمپین ترامپ برای شمارش نکردن آرای غیابی مخالفت کرد.

به گزارش ایرنا، با گذشت سه هفته از پایان انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی بایدن نامزد دموکرات‌ها در این انتخابات، کمپین ترامپ همچنان به دنبال تثبیت ادعاهای خود در مورد انجام تقلب در ایالت‌های کلیدی است.

شبکه سی ان ان گفت، به دنبال ارائه شکایت کمپین ترامپ برای محسوب نکردن آرای غیابی در پنسیلوانیا، قاضی این ایالت پس از بررسی شکایت با درخواست کمپین ترامپ موافقت نکرد.

کمپین ترامپ بر این باور است که حدود ۲ هزار رای غیابی در پنسیلوانیا به دلایل فنی نباید در شمارش نهایی آرای این ایالت لحاظ شود.

قاضی پنسیلوانیا با رد درخواست کمپین ترامپ اعلام کرد که حذف آرای غیابی حق رای دهندگان را تضعیف می‌کند.

ایالت پنسیلوانیا از جمله ایالت‌هایی است که کمپین ترامپ در آن ادعای انجام تقلب در انتخابات ندارد و تنها بر این باور است که آرای غیابی نباید در شمارش نهایی آرا به حساب آیند.

ترامپ با نادیده گرفتن نتایج رسمی انتخابات در این مدت بارها در حساب توئیتری خود مدعی پیروزی در انتخابات و وجود تقلب در آرای انتخاباتی شده است، موضوعی که به کرات ادعاهای وی با محدودیت و برچسب‌های هشدارآمیز توئیتر همراه شده است.

تمامی پیام‌های توئیتری ترامپ در این زمینه با محدودیت و هشدار شبکه اجتماعی توئیتر مواجه شد که به مخاطب یادآوری می‌کند «این ادعاها دروغ و ستیزه جویانه است».

نظرات بینندگان