arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۶۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۹ - ۰۶ آذر ۱۳۹۹

واکنش جواد لاریجانی به احتمال بازگشت آمریکا به برجام: ما مگر علاف آن‌ها هستیم؟ / غلط کردند بیرون رفتند، ما هرگز نباید برگردیم

محمدجواد لاریجانی در واکنش به احتمال بازگشت آمریکا به برجام گفت: یک نکته مهم وجود دارد و این است که هروقت آقایان برگردند ماهم بر می گردیم مثل اینکه ما خیلی معطلیم ، یعنی ما را شش، هفت سال علاف کردند و حالا ما چند قدم مختصر برداشتیم و هروقت برگردند ما باید برگردیم؟ چرا همچین حرفی میزنید. ما مگر علاف آن‌ها هستیم؟! ما مگر مسخره آن‌ها هستیم؟! غلط کردند بیرون رفتند ما هرگز نباید برگردیم
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محمدجواد لاریجانی در واکنش به احتمال بازگشت آمریکا به برجام گفت: «ما مگر علاف آن‌ها هستیم؟! ما مگر مسخره آن‌ها هستیم؟! غلط کردند بیرون رفتند ما هرگز نباید برگردیم».

به گزارش انتخاب، معاون وزارت خارجه در دهه شصت در این باره افزود: یک نکته مهم وجود دارد و این است که هروقت آقایان برگردند ماهم بر می گردیم مثل اینکه ما خیلی معطلیم ، یعنی ما را شش، هفت سال علاف کردند و حالا ما چند قدم مختصر برداشتیم و هروقت برگردند ما باید برگردیم؟ چرا همچین حرفی میزنید.

او بیان کرد: چنین چیزی وجود ندارد. ما مگر علاف و مسخره آن ها هستیم. ما مگر آلت دست آن ها هستیم. غلط کردند که بیرون رفتند. ما هرگز نباید برگردیم. به چی برگردیم؟ چیزی وجود ندارد که برگردیم.

جواد لاریجانی افزود: این که ما بگوییم هر وقت شما برگشتید ما هم بر می گردیم، این موضع بسیار بدی است. ما باید موضعمان را قاطع بیان کنیم. من گفتم ما اگر با دنیا به خصوص این غربی ها خوب صحبت کنیم باید سطح مذاکره را با شارژ صفر ببندیم. نه اینکه من بگویم این مذاکرات را بیندازیم در خاک آن ها، ما باید تمام تعهداتمان را تعلیق کنیم.

نظرات بینندگان