arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۸۳۹۳
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۹ - ۱۵ آذر ۱۳۹۹

بزرگترین پویش ضدجنگ انگلیس ترور دانشمند ایرانی را محکوم کرد

رئیس بزرگترین پویش ضد جنگ انگلیس موسوم به «ائتلاف توقف جنگ» ترور شهید محسن فخری‌زاده دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی کشورمان را شدیدا محکوم کرد و خواستار تقبیه و محکومیت این اقدام مجرمانه از سوی جامعه جهانی شد. رئیس این پویش انگلیسی، با تاکید بر اینکه ترور شهید فخری‌زاده باید در سراسر جهان محکوم شود خواستار پایان تحریم‌های یکجانبه علیه ایران و ارسال سیگنال‌های روشن برای بازگشت به دیپلماسی برای کاهش تنش زدایی شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس بزرگترین پویش ضد جنگ انگلیس موسوم به «ائتلاف توقف جنگ» ترور شهید محسن فخری‌زاده دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی کشورمان را شدیدا محکوم کرد و خواستار تقبیه و محکومیت این اقدام مجرمانه از سوی جامعه جهانی شد.

«مراد قریشی» روز شنبه در گفت‌وگو خبرنگار ایرنا اقدامات ضد ایرانی رژیم صهیونیستی را پس از پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد و افزود که ترور شهید فخری زاده به دنبال ترور هدفمند سایر دانشمندان برجسته ایرانی صورت گرفت.

وی افزود: در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ آمریکا فشارها علیه ایران را افزایش و یک جبهه ضد ایرانی در خاورمیانه تشکیل داد. این در حالیست که حملات این چنینی (علیه شهید فخری‌زاده)، منطقه را با خطر جنگ روبرو می‌کند.

رئیس این پویش انگلیسی، با تاکید بر اینکه ترور شهید فخری‌زاده باید در سراسر جهان محکوم شود خواستار پایان تحریم‌های یکجانبه علیه ایران و ارسال سیگنال‌های روشن برای بازگشت به دیپلماسی برای کاهش تنش زدایی شد.

ائتلاف توقف جنگ انگلیس ۲۱ سپتامبر ۲۰۰۱ (۳۰ شهریور ۱۳۸۰) یعنی ده روز پس از حملات ۱۱ سپتامبر تشکیل شد تا با سیاست‌ ادعایی «جنگ علیه تروریسم» دولت جورج بوش مقابله کند. اعضای این پویش که تعداد آن‌ها به یک میلیون نفر بالغ می‌شود و عموما از دیدگاه‌های ضد امپریالیستی برخوردار هستند، با برگزاری تظاهرات گسترده در انگلیس به سیاست‌های جنگ طلبانه آمریکا و متحدانش در جهان اعتراض می‌کنند.

دکتر محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که مقام معظم رهبری ایشان را دانشمند ممتاز و برجسته هسته ای و دفاعی ایران توصیف کردند، عصر جمعه هفتم آذرماه در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند و در شرق تهران در جریان یک عملیات تروریستی به دست عناصر جنایتکار رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش‌تر از جامعه جهانی و بویژه اتحادیه اروپا خواست تا این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند. دفتر سخنگویی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا شنبه هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای به مجرمانه خواندن این عمل بسنده کرد و از طرف‌ها خواست خویشتن‌داری کنند.نظرات بینندگان