arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۸۴۷۵
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۱ - ۱۶ آذر ۱۳۹۹

قحطی بزرگ قزاقستان به اسکار می‌رود

فیلم سینمایی «استپ گریان» که روایتگر یک قحطی بزرگ در قزاقستان و ترکمنستان است، از طرف قزاقستان برای رقابت در اسکار ۲۰۲۱ انتخاب شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فیلم سینمایی «استپ گریان» که روایتگر یک قحطی بزرگ در قزاقستان و ترکمنستان است، از طرف قزاقستان برای رقابت در اسکار ۲۰۲۱ انتخاب شد.

این فیلم در جشنواره فیلم بین المللی آسیا در لس آنجلس نمایش داشت. کارگردانی و نویسندگی این اثر توسط مارینا کوناروا انجام شده که سابقه ساخت فیلم‌های «شکار برای روح» و «۹۹۹» را دارد. این فیلم سومین تجربه کارگردانی اوست. شخصی به نام یرنار مایکف تهیه کننده فیلم است که روی این پروژه سرمایه گذاری کرده و گفته می‌شود تمام اموال خود را فروخته است.

داستان فیلم «استپ گریان» قحطی بزرگی را در سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ میلادی روایت می‌کند که طی آن ۷۰ درصد از جمعیت بومی قزاقستان جان خود را از دست دادند. در این بین شخصی قصد دارد خانواده خود را نجات دهد.

از بین ۱۴ نماینده‌ای که این کشور در سال‌های گذشته به اسکار ارسال کرده، بهترین نتیجه در سال ۲۰۰۸ برای این کشور رقم خورد و فیلم سینمایی «مغول» به کارگردانی سرگئی بودروف توانست نامزد جایزه آکادمی شود. فیلم سینمایی «آیکا» ساخته سرگئی دوورتسووی نماینده این کشور در سال ۲۰۱۹ و همینطور فیلم «کلین» در سال ۲۰۰۹ توانستند در لیست اولیه نامزدهای اسکار باشند، اما به جمع پنج فیلم نهایی راه پیدا نکردند.

گفتنی است کشور ایرلند نیز مدتی قبل فیلم سینمایی «هیولا» را به اسکار فرستاد که موضوع آن قحطی عظیمی است که در این کشور رخ داد.

نود و سومین دوره جوایز اسکار در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات بینندگان