arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۸۷۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۳ - ۱۷ آذر ۱۳۹۹

نخست وزیر فلسطین: اگر ترامپ می‌ماند باید سفرایمان را از ۲۱ کشور عربی فرا می‌خواندیم

نخست وزیر فلسطین تاکید کرد: ترامپ تلاش کرد از طریق موضوع عادی‌سازی با کشورهای عربی رهبری فلسطین را تحت فشار بگذارد و در این مسیر در مورد امارات و بحرین موفق شد در مقابل فلسطین سفیران خود را از این دو کشور فرا خواند، اگر ترامپ در قدرت مانده بود، فلسطین مجبور می‌شد سفرای خود را از ۲۱ کشور عربی فرا بخواند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نخست وزیر فلسطین تاکید کرد، اگر ترامپ همچنان رئیس جمهور می‌ماند، فلسطین مجبور می‌شد سفرای خود را از ۲۱ کشور عربی فرا بخواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری "سما" فلسطین، محمد اشتیه، نخست وزیر فلسطین در دیدار با جمعی از خبرنگاران در رام‌الله درباره دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا اظهار کرد: مساله فلسطین چهار سال ضعیف را پشت سر گذاشت که در طول آن ترامپ تلاش زیادی برای تحت فشار گذاشتن رهبری فلسطین انجام داد و سفارت کشورش را به قدس منتقل کرد، او برای تصویب معامله قرن تلاش کرد، حمایت مالی از فلسطین را به شکل کامل قطع کرد و این مساله موجب فشار سیاسی و اقتصادی بزرگی برای رهبری فلسطین شد.

اشتیه گفت: ترامپ تلاش کرد از طریق موضوع عادی‌سازی با کشورهای عربی رهبری فلسطین را تحت فشار بگذارد و در این مسیر در مورد امارات و بحرین موفق شد در مقابل فلسطین سفیران خود را از این دو کشور فرا خواند، اگر ترامپ در قدرت مانده بود، فلسطین مجبور می‌شد سفرای خود را از ۲۱ کشور عربی فرا بخواند.

نخست وزیر فلسطین درباره دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن نیز گفت: زیاد روی آن حساب باز نمی‌کنیم اما اظهارات بایدن در برنامه‌های انتخاباتی‌اش در مخالفت با سیاست الحاق، رویکردش نسبت به بازگشایی دفتر نمایندگی فلسطین در واشنگتن، ازسرگیری حمایت مالی از آنروا، کمک‌رسانی مجدد به فلسطین و افتتاح دفتر کنسولگری آمریکا در قدس شرقی واضح و روشن بودند.

اشتیه درباره موضوع اسرا نیز با تاکید بر اینکه احترام آنها بخشی از احترام فلسطین و رهبری آن است، گفت: مخالف این هستیم که مساله آنها موضوعی اجتماعی و نه سیاسی محسوب شود.

همچنین نخست وزیر فلسطین درباره طرح تعطیلی سراسری گفت: تصمیم‌گیری نهایی در مورد موضوع تعطیلی امروز (دوشنبه) پس از بررسی توصیه‌های کمیته عالی همه‌گیری گرفته خواهد شد. این تصمیم بر اساس تعداد فوتی‌های کرونا گرفته می‌شود و تعداد فوتی‌های فلسطین در مقایسه با کشورهای مجاور بسیار کم است.

نظرات بینندگان