arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۵ - ۱۹ آذر ۱۳۹۹

۲۷ عضو طالبان در قندهار افغانستان کشته شدند

دفتر مطبوعاتی پلیس قندهار اعلام کرد که ۲۷ جنگجوی گروه طالبان در جریان یک عملیات مشترک نیروهای دولتی در این استان کشته شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دفتر مطبوعاتی پلیس قندهار امروز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای دولتی یک عملیات پاکسازی را در شهرستان‌های ارغنداب، پنجوایی، میوند و خاکریز این استان انجام دادند که طی آن ۲۷ عضو گروه طالبان کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

در اطلاعیه آمده است که در این عملیات مقدار زیادی مهمات و تعدادی سلاح این گروه نیز بدست نیروهای دولتی افتاده است.

در استان غزنی افغانستان نیز بامداد امروز گروه طالبان با یک خودرو بمب گذاری شده به یک پایگاه ارتش حمله کردند که در آن سه نیروی ارتش کشته و شماری زخمی شدند.

گزارش ها از استان غزنی افغانستان حاکی از آن است که پس از انفجار خودرو بمب گذاری شده، شماری از جنگجویان طالبان نیز به این پایگاه حمله کردند که با حملات هوایی ارتش طالبان مجبور به فرار شدند و گفته می شود که در حمله هوایی تلفات سنگینی به آنها وارد شده است.

مقامات پلیس در بلخ افغانستان هم گفته اند گروه طالبان هفت تن از نیروهای پلیس را در مسیر مزار شریف- شبرغان از خودرو بیرون کرده و آنها را کشته اند.

با وجود ادامه گفت وگوی صلح بین دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه و خواسته های دولت و جامعه جهانی برای آتش بس و کاهش خشونت، جنگ در بیش از ۲۰ استان این کشور بشدت ادامه دارد.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان