arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۰ - ۱۹ آذر ۱۳۹۹

آمریکا: تحریم‌های جدیدی علیه سوریه اعمال می‌کنیم

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه می‌گوید دولت ترامپ قصد دارد هفته آینده تحریم‌های جدیدی علیه سوریه اعمال کند. او مدعی شد قبل از پایان خشونت در سوریه، ثبات بر این کشور حاکم نخواهد شد و بشار اسد بابت «اقدامات بی‌رحمانه‌اش» پاسخگو خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه روز چهارشنبه گفت دولت این کشور قصد دارد تحریم‌های جدیدی علیه دمشق اعمال کند.

به گزارش فارس، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه می‌گوید دولت ترامپ قصد دارد هفته آینده تحریم‌های جدیدی علیه سوریه اعمال کند.

«جیمز جفری»، نماینده دولت «دونالد ترامپ» در امور سوریه بار دیگر دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را به ارتکاب «اقدامات بی‌رحمانه» متهم کرد.

او مدعی شد قبل از پایان خشونت در سوریه، ثبات بر این کشور حاکم نخواهد شد و بشار اسد بابت «اقدامات بی‌رحمانه‌اش» پاسخگو خواهد شد.

کنگره آمریکا در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸ طرح تحریم‌های خود علیه سوریه معروف به قانون «سزار» را به تصویب رساند و این تحریم‌ها از ۲۸ خردادماه سال جاری وارد فاز اجرایی شد.

هدف از این تحریم‌ها ممانعت از تعامل اقتصادی دیگر کشورها با دولت سوریه و ۳۹ شخص و نهاد سوری است که در لیست تحریمی آمریکا قرار گرفته‌اند.

جیمز جفری در بخش دیگری از ادعاهایش مدعی شد توانایی دولت سوریه و متحدان این کشور برای «دیکته شرایط» مربوط به آینده سوریه رو به زوال است.

سوریه از سال ۲۰۱۱ صحنه درگیری‌های خونین بوده است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که دولت آمریکا و برخی از متحدان منطقه‌ای این کشور از گروه‌های افراطی که در حال نبرد با دولت مرکزی سوریه بوده‌اند حمایت کرده‌اند.

نظرات بینندگان