arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۲۰۸
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۳ - ۱۹ آذر ۱۳۹۹

انگلیس: کسانی که آلرژی جدی دارند فعلا واکسن کرونای شرکت فایزر را نزنند

نهادهای نظارتی انگلیس روز چهارشنبه هشدار دادند نباید به افرادی که سابقه واکنش های آلرژیک جدی دارند، واکسن کرونای شرکت فایزر تزریق شود. ان بی سی گزارش داد: در روز اول برنامه واکسیناسیون گسترده در انگلیس، دو نفر از دریافت کنندگان واکسن کرونای شرکت فایزر، پس از تزریق دچار حساسیت شدید شدند. این دو فرد از کارکنان خدمات بهداشت ملی بودند که سابقه آلرژی داشتند و هر دو در حال بهبود هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نهادهای نظارتی انگلیس روز چهارشنبه هشدار دادند نباید به افرادی که سابقه واکنش های آلرژیک جدی دارند، واکسن کرونای شرکت فایزر تزریق شود.

به گزارش انتخاب به نقل از ان بی سی؛ در روز اول برنامه واکسیناسیون گسترده در انگلیس، دو نفر از دریافت کنندگان واکسن کرونای شرکت فایزر، پس از تزریق دچار حساسیت شدید شدند.

آژانس تنظیم مقررات محصولات پزشکی و مراقبت از سلامت انگلیس(MHRA) در حال بررسی این موضوع است که آیا واکنش ها به واکسن مرتبط بوده اند یا خیر. این دو فرد از کارکنان خدمات بهداشت ملی بودند که سابقه آلرژی داشتند و هر دو در حال بهبود هستند.
در همین حال، MHRA هشداری را برای کسانی که سابقه واکنش آلرژیک به واکسن، دارو یا غذا داشته اند، صادر کرده است.

آژانس نظارتی پزشکی همچنین گفت که واکسیناسیون نباید در درمانگاه هایی که تجهیزات احیا ندارند انجام شود.

شرکت های Pfizer و BioNTech (تولید کنندگان این واکسن) گفتند که آنها در حال کار با محققان برای درک بهتر علل این اتفاق هستند .

این شرکت ها اعلام کردند: "در مرحله کارآزمایی بالینی فاز سه، این واکسن عوارضی نداشته است و هیچ گونه نگرانی جدی در مورد ایمنی توسط کمیته نظارت بر داده‌ها (DMC) گزارش نشد."

اسناد منتشر شده توسط این دو شرکت نشان می دهد افرادی که سابقه واکنش های آلرژیک شدید دارند از این آزمایشات خارج شده اند.

حتی در شرایط غیر اضطراری، مقامات بهداشتی باید واکسن ها و داروهای جدید را از نزدیک کنترل کنند زیرا مطالعات انجام شده بر روی ده ها هزار نفر نمی تواند یک خطر نادر را تشخیص دهد که ممکن است 1فرد در 1 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار دهد.

دکتر پیتر اوپنشاو، متخصص کارآزمایی بالینی امپریال کالج لندن گفت احتمال "بسیار کم" واکنش آلرژیک به هر واکسنی وجود دارد.

هفته گذشته آژانس تنظیم مقررات محصولات پزشکی و مراقبت از سلامت انگلیس(MHRA) به واکسن فایزر اجازه استفاده اضطراری داد و انگلیس به عنوان اولین کشوری که استفاده گسترده از آن را مجاز می داند، برنامه واکسیناسیون گسترده خود را در روز سه شنبه آغاز کرد و این واکسن را به افراد بالای 80 سال، کارکنان خانه سالمندان و برخی از کارمندان سرویس سلامت همگانی این کشور (NHS) تزریق کرد.

نظرات بینندگان