arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۲۰۹
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۲۲ - ۱۹ آذر ۱۳۹۹

بایدن رسماً گزینه تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا را معرفی کرد

«جو بایدن» که برآوردها از پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حکایت دارند رسماً «لیولد آستین» را به عنوان نامزد تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا معرفی کرد. پیشتر رسانه‌های آمریکا گزارش داده بودند بایدن این ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا انتخاب کرده است. با آنکه در ابتدا «میشل فلورنوی» گزینه اصلی بایدن برای تصدی این سمت به شمار می‌رفت بایدن برای معرفی یک فرد سیاه‌پوست برای ریاست پنتاگون تحت فشارهای فزاینده‌ای قرار داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«جو بایدن» که برآوردها از پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری جنجالی آمریکا حکایت دارند رسماً گزینه مدنظر خود برای تصدی ریاست پنتاگون را معرفی کرد.

به گزارش فارس، «جو بایدن» که برآوردها از پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حکایت دارند رسماً «لیولد آستین» را به عنوان نامزد تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا معرفی کرد.

پیشتر رسانه‌های آمریکا گزارش داده بودند بایدن این ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا انتخاب کرده است.

با آنکه در ابتدا «میشل فلورنوی» گزینه اصلی بایدن برای تصدی این سمت به شمار می‌رفت بایدن برای معرفی یک فرد سیاه‌پوست برای ریاست پنتاگون تحت فشارهای فزاینده‌ای قرار داشت.

آستین ۶۷ سال سن دارد و از ۳۱ ژانویه سال ۲۰۱۲ تا ۸ مارس ۲۰۱۳ معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا بود و بعد از آن به سمت فرماندهی نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا منصوب شد و تا سال ۲۰۱۶ در این سمت باقی ماند.

دوران حضور آستین در دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با ظهور داعش در سوریه و عراق مصادف شد.

او سال ۲۰۱۵ در یک جلسه استماع در کنگره اعتراف کرد که آمریکا در قالب برنامه ادعایی‌اش برای تربیت و تجهیز گروهی جهت مبارزه با داعش، ظرف ۵ ماه تنها ۵ نیرو را برای این مأموریت تربیت کرده بود.

آستین آوریل سال ۲۰۱۶ از ارتش آمریکا بازنشسته شد و با توجه به اینکه کمتر از ۷ سال از زمان حضورش در ارتش می‌گذرد، بایستی ابتدا هر دو مجلس کنگره با رأی‌گیری منع قانونی ریاست او بر پنتاگون را رفع کنند.

طبق قوانین آمریکا ژنرال‌های بازنشسته ارتش برای اینکه بتوانند ریاست پنتاگون را بر عهده بگیرند باید دست‌کم ۷ سال از تاریخ خدمتشان در ارتش گذشته باشد. در صورت تأیید آستین، او نخستین وزیر دفاع سیاه‌پوست آمریکا خواهد بود.

 

نظرات بینندگان