arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۰ - ۲۰ آذر ۱۳۹۹

در جریان اعتراضات در سلیمانیه عراق دو نفر کشته شدند / تعداد کشته‌ها در ۷ روز گذشته به ۹ نفر رسید

منابع خبری عراقی چهارشنبه شب از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر در جریان تظاهرات خیابانی در استان «سلیمانیه» در اقلیم کردستان عراق و صدور ممنوعیت تظاهرات بدون مجوز در آن خبر دادند. با احتساب کشته‌های دیشب، در تظاهرات خیابانی از هفت روز پیش تاکنون در استان سلیمانیه در شمال عراق ۹ نفر کشته و بیش از ۲۰ نفر زخمی شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

منابع خبری عراقی چهارشنبه شب از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر در جریان تظاهرات خیابانی در استان «سلیمانیه» در اقلیم کردستان عراق و صدور ممنوعیت تظاهرات بدون مجوز در آن خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های عراقی، تظاهرات خیابانی در اعتراض به تاخیر چهار ماهه در پرداخت حقوق کارمندان و اوضاع ناگوار اقتصادی و معیشتی و فساد در مناطقی از استان سلیمانیه از جمله «جمجمال، سید صادق و شارزور» در اقلیم کردستان عراق برای هفتمین روز ادامه یافت.

به گفته منابع خبری عراقی، در جریان خشونت‌های همراه تظاهرات خیابانی دیشب دو نفر در مناطق جمجمال و عربت کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.

این تظاهرات درحالی برگزار شد که ممنوعیت تردد بین مرکز سلیمانیه و نواحی برقرار شده بود.

در همین حال، کمیته عالی امنیتی اقلیم کردستان عراق چهارشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای از "ممنوعیت برگزاری تظاهرات یا تجمع بدون مجوز و جلوگیری از وقوع هرگونه تظاهراتی که منجر به وقوع ضرر به دارایی‌های عمومی شود، " خبر داد.

این کمیته در بیانیه خود افزود: هر کسی که به طور رسمی بازداشت شود، مطابق قانون به دستگاه قضایی سپرده خواهد شد و از طرف‌های سیاسی و رسانه‌ها می‌خواهیم که مسئولانه با اوضاع کنونی برخورد کنند.

به نوشته رسانه‌های عراقی، با احتساب کشته‌های دیشب، در تظاهرات خیابانی از هفت روز پیش تاکنون در استان سلیمانیه در شمال عراق ۹ نفر کشته و بیش از ۲۰ نفر زخمی شده‌اند.

در راستای حل مشکل حقوق کارمندان اقلیم کردستان عراق و اختلافات با دولت مرکزی در بغداد درباره مسائل مالی دیروز هیاتی از این اقلیم به ریاست «قباد طالبانی» معاون نخست‌وزیر دولت محلی اقلیم، در بغداد حضور یافت تا با مقامات دولت مرکزی گفتگو کند.

نظرات بینندگان