arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۲۰ - ۲۱ آذر ۱۳۹۹

روسیه، علی‌رغم تحریمهای آمریکا احداث خط لوله نورد‌استریم-۲ را از سر گرفت

روسیه ساخت خط لوله گاز «نورداستریم- ۲» را علی‌رغم تحریم‌های آمریکا از سر گرفته است. طبق گزارش رویترز، مجری این پروژه امروز جمعه اعلام کرد پس از وقفه یک ساله تصمیم به پیشبرد این پروژه گرفته است. این پروژه، دسامبر ۲۰۱۹ در پی اقدام آمریکا در اعمال تحریم هایی علیه شرکت‌های دخیل در احداث این خط لوله به حالت تعلیق درآمد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

منابع خبری گزارش داده‌اند روسیه علی‌رغم تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های فعال در زمینه پروژه «نورداستریم-۲» احداث این خط لوله را از سر گرفته است.

به گزارش  فارس، روسیه ساخت خط لوله گاز «نورداستریم- ۲» را علی‌رغم تحریم‌های آمریکا از سر گرفته است.

طبق گزارش رویترز، مجری این پروژه امروز جمعه اعلام کرد پس از وقفه یک ساله تصمیم به پیشبرد این پروژه گرفته است. این پروژه، دسامبر ۲۰۱۹ در پی اقدام آمریکا در اعمال تحریم هایی علیه شرکت‌های دخیل در احداث این خط لوله به حالت تعلیق درآمد.

واشنگتن شرکت‌هایی را که به این پروژه خدمات ارائه می‌دادند یا شرکت‌های سرمایه‌گذار آن را هدف تحریم قرار داده بود. کرملین تحریم‌های آمریکا را مصداق «رقابت غیرمنصفانه» توصیف و آن را محکوم کرده است.

شرکت سوییسی-هلندی بعد از تهدیدهای آمریکا به تحریم مشارکت در احداث این خط لوله را متوقف کرد و روسیه مجبور شد از منابع خودش برای ساخت این خط لوله ۱۲۳۰ کیلومتری استفاده کند.

نورداستریم در بیانیه‌ای روز جمعه ضمن اعلام از سرگیری این پروژه گفته روند پیشرفت کار را در زمان‌های مقتضی گزارش خواهد داد.

مخالفان این خط لوله، از جمله ایالات متحده، لهستان و اوکراین مدعی هستند که این خط لوله روسیه را از نظر اقتصادی به ضرر آلمان است، در حالیکه دولت آلمان می‌گوید این یک منبع انرژی مستقیم و مطمئن است.

چندی قبل یک عضو ارشد پارلمان آلمان در گفت‌وگو با شبکه خبری «راشاتودی» گفت که تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از ساخت پروژه خط لوله گاز «نورد استریم ۲» به روش‌های مافیا شباهت دارد.

«کلاوس ارنست» عضو ارشد پارلمان آلمان از اتحادیه اروپا خواست در برابر اقدامات آمریکا بایستد. وی در واکنش به تهدیدهای جدید آمریکایی‌ها برای تحریم شرکت‌های اروپایی دخیل در این پروژه گفت: «کارهایشان به مافیا شباهت دارد.»

نظرات بینندگان