arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۶۶۵
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۹ - ۲۲ آذر ۱۳۹۹

روش‌هایی ساده برای سالم نگه داشتن قلب (قسمت پایانی)

در حال حاضر، ویروس کرونا را می‌توان یکی از دشمنان درجه یک جهانیان دانست، اما حفظ سلامت اندام‌های بدن مانند قلب نیز حائز اهمیت بسزایی است. مشکلات قلبی می‌توانند برای هر گروه سنی یا هر فردی رخ دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

در حال حاضر، ویروس کرونا را می‌توان یکی از دشمنان درجه یک جهانیان دانست، اما حفظ سلامت اندام‌های بدن مانند قلب نیز حائز اهمیت بسزایی است. مشکلات قلبی می‌توانند برای هر گروه سنی یا هر فردی رخ دهد.

 

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اقدامات ساده‌ای که برای محافظت از قلب خود باید انجام دهید تا حد زیادی قابل کنترلند و می‌توانید این اقدامات را با کمی دقت انجام دهید:

پرخوری
پرخوری نکنید


پرخوری، به ویژه وقتی واقعا گرسنه نشده اید، بسیار خطرناک است. اجازه دهید بدنتان احساس گرسنگی را تجربه کند و سپس غذا بخورید، یکی از عادات اشتباه افراد که برای سلامت قلب نیز خطرناک است، مصرف خوراکی در شرایطی است که چندان گرسنه نیستید.

ورزش

ورزش

الزامی وجود ندارد که ورزش سنگین انجام دهید. حتی یک ورزش سبک روزانه نیز می‌تواند به شما برای افزایش سلامتی کمک کند. برای مثال قدم زدن روزانه می‌تواند به افزایش سلامت قلب شما کمک کند.

ویتامین
ویتامین‌ها را فراموش نکنید

مهمترین کمبود ویتامینی که منجر به بیماری قلبی می‌شود، کمبود B۱۲ و فولات است. کمبود هر یک از این موارد باعث افزایش ماده زائد سلولی هموسیستئین می‌شود. افزایش این سم، باعث التهاب سلول‌های اندوتلیال رگ‌های خونی قلب می‌شود و غلظت خون را افزایش می‌دهد. این ترکیب باعث افزایش لخته‌های خون می‌شود که منجر به بیماری‌های قلبی و مغزی می‌شود.

نمک

کمتر نمک بخورید

اگر نمک کمتری مصرف کنید می‌توانید امیدوار باشید که سلامت قلب و عروق شما نیز بیشتر تامین شود. یکی از بزرگ‌ترین خطرات مصرف مداوم نمک، افزایش فشار خون است، اما افزون بر این‌ها تنگ شدن عروق و مشکلاتی مشابه نیز می‌توانند سلامت قلب شما را به خطر بیندازند.

سلامت روان
به سلامت روان خود توجه کنید

یکی از مهمترین شاخصه‌های سلامت جسمانی توجه به سلامت روانی است، استرس، افسردگی و تنش‌های مداوم می‌توانند سلامت جسمانی افراد را نیز درگیر مشکلاتی جدی کنند، سعی کنید برای افزایش آرامش روانی خود از یک مشاور کمک بگیرید یا دوره‌های مدیتیشن را بگذرانید.

نظرات بینندگان