arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۸۶۹
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۲۰ - ۲۳ آذر ۱۳۹۹

اهدای نشان درجه یک نصر به شهید فخری‌زاده / تصاویر نشان نصر مزین به امضای رهبری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز با حضور در منزل دانشمند شهید محسن فخری‌زاده و دیدار با خانواده این شهید، نشان درجه یک نصر را که اهدایی و مزین به امضاء رهبر معظم انقلاب اسلامی است، به ایشان تقدیم کرد. نشان نصر یکی از نشان‌های افتخار در جمهوری اسلامی ایران است که به پاس خدمات و پشتیبانی به نیروهای مؤثر در خدمات رزمی، فعالیت‌های پشتیبانی، ایثارگران، جانبازان تعلق می‌گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز با حضور در منزل دانشمند شهید محسن فخری‌زاده و دیدار با خانواده این شهید، نشان درجه یک نصر را که اهدایی و مزین به امضاء رهبر معظم انقلاب اسلامی است، به ایشان تقدیم کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، در این دیدار که فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و تعدادی از معاونین ستاد کل نیروهای مسلح نیز حضور داشتند سرلشکر باقری با بیان اینکه «طی سالیان طولانی توفیق این را داشتیم در جریان تلاش ها و خدمات ارزنده و فعالیت‌های گرانسنگ تحقیقاتی و پژوهشی این شهید والامقام در جنبه های مختلف علمی و پژوهشی باشیم»، تصریح کرد: شهید دکتر فخری زاده فردی کم‌نظیر از لحاظ علمی، اخلاقی، ایمانی و انقلابی بود و شهادت این دانشمند برجسته ضایعه ای دردناک برای جامعه علمی و نیروهای مسلح محسوب می شود.

 

وی افزود: ان‌شاءالله به برکت تلاش های خالصانه و بی ادعای این شهید والامقام، شاگردان و همکاران این شهید راه پر فروغ ایشان را ادامه خواهند داد و سنگری را که این شهید در آن به تولید علم و دانش می پرداخت با همت و تلاش هرچه بیشتر حفظ خواهند کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با آرزوی علوّ درجات معنوی برای این شهید والامقام که همواره موجب ترس و دلهره نظام سلطه و استکبار شده بود برای خانواده معظم شهید از درگاه خداوند سبحان صبر و اجر الهی مسئلت نمود.

 

سرلشکر باقری‌، بی ادعایی، اخلاص، گمنامی و تلاش شبانه روزی در جهت حفظ و ارتقاء امنیت ایران اسلامی را از جمله ویژگی‌های بارز این شهید عالیقدر دانست و عنایت ویژه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا نسبت به این شهید والامقام را امری مهم و بسیار ویژه توصیف و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با اهدای نشان درجه یک نصر به این شهید والامقام به پاس خدمات و تلاش‌های ارزنده شهید در طول دوران پربرکت انقلاب اسلامی موافقت فرمودند.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نشان درجه یک نصر را ویژه محققین، پژوهشگران و شخصیت‌هایی برجسته ملی که جبهه دفاعی نظام اسلامی را پشتیبانی و حمایت می کنند عنوان کرد و افزود: بر این اساس مقام معظم رهبری بالاترین رتبه آن را که نشان (درجه یک نصر) است برای این شهید والامقام که عمر با ارزشمند خود را در راستای پشتیبانی و حمایت از جبهه انقلاب اسلامی مبذول داشته‌اند، در نظر گرفتند.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اهدای نشان ارزنده نصر از سوی فرماندهی کل قوا را مایه افتخار، سربلندی و عزت مستدام شهید فخری زاده برای تمام نسل‌ها دانست.

وی با تاکید بر اینکه از زمان شهادت دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور -شهید فخری زاده- دشمنان ملت ایران اسلامی خواب راحتی را تجربه نکرده و همواره در هراس، نگرانی و اضطراب به سر می‌برند، گفت: بی شک انتقام خون شهید عرصه علم و دانش بر اساس منطق عملیاتی جبهه انقلاب اسلامی در زمان و مکان مناسب از نظام استکبار گرفته خواهد شد و شیطان بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی بدانند که تقاص این جنایت را پس خواهند داد.

سرلشکر باقری همچنین در بیان اهمیت سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی فراوانی در ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای مسلح به کار و فعالیت مشغول اند اما سازمان تحت مدیریت شهید دکتر فخری زاده به عنوان یک مجموعه خاص و ویژه با تکنولوژی و فن آوری های دفاعی بالا با جمعی از محققین و دانشمندان، موجب خدمات شایان توجهی به نیروهای مسلح شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: بی تردید مسیر پر فروغی را که دانشمند شهید دکتر فخری زاده در پیش گرفته بود ، با استحکام، دقت و سرعت هر چه بیشتر ای پیموده خواهد شد.

 

همسر شهید فخری زاده نیز در این مراسم با تقدیر و تجلیل از عنایات و توجهات ویژه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا به این شهید هسته ای و دفاعی و بیت شهید سعید گفت: شهید دکتر فخری زاده همواره خود را به عنوان سرباز مقام معظم رهبری قلمداد می‌کرد و در این سال‌ها در آرزوی شهادت لحظه شماری می‌کرد و سرانجام به آرزوی دیرین خود دست یافت.

وی تصریح کرد: از مسئولین نظام انتظار دارم به کوری چشم بدخواهان و دشمنان این ملت، راه و آرمان فخری زاده‌ها با قدرت ادامه یابد.

 

ملت ایران هیچگاه از خون پاک فرزندان برجسته خود نخواهد گذشت
فرمانده کل ارتش در مراسم اهدای نشان نصر درجه یک از سوی رهبر معظم انقلاب به دانشمند شهید فخری‌زاده تاکید کرد: ملت ایران هیچگاه از خون پاک فرزندان برجسته خود نخواهد گذشت.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در مراسم اهدای نشان نصر درجه یک از سوی مقام معظم فرماندهی کل قوا به دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده با بیان اینکه ملت بزرگ ایران هیچگاه از خون پاک فرزندان برجسته خود نخواهد گذشت تصریح کرد: امروز به نمایندگی از ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران، آحاد فرماندهان و کارکنان غیور ارتش مراتب احترام و تبریک و تسلیت خود را به خانواده شهید محسن فخری زاده اعلام می دارم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تکریم و تجلیل از مقام شامخ دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده را پاسداشت علم و دانش و فرهیختگی فرزندان برومند ایران اسلامی دانست و افزود: این شهید والامقام در سخت ترین شرایط تحریم در مقابله با نظام سلطه توانستند قله های پیشرفت و ترقی را طی کرده و ایران اسلامی را علیرغم همه دشمنی ها و هجمه های سخت و نرم استکبار جهانی به جایگاه واقعی خود نائل کنند.

 

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در منزل دانشمند شهید محسن فخری زاده نشان درجه یک نصر را که از سوی فرمانده معظم کل قوا به شهید دکتر فخری زاده اهدا شده بود به خانواده شهید تقدیم کرد.

در این دیدار که فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و تعدادی از معاونین ستاد کل نیروهای مسلح نیز حضور داشتند.

محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که مقام معظم رهبری ایشان را دانشمند ممتاز و برجسته هسته‌ای و دفاعی ایران توصیف کردند، عصر جمعه هفتم آذرماه در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند و در شرق تهران در عملیاتی تروریستی به شهادت رسید.

 

نشان نصر یکی از نشان‌های افتخار در جمهوری اسلامی ایران است که به پاس خدمات و پشتیبانی به نیروهای مؤثر در خدمات رزمی، فعالیت‌های پشتیبانی، ایثارگران، جانبازان تعلق می‌گیرد.

نظرات بینندگان