arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۸۹۹۹۶
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۴ - ۲۴ آذر ۱۳۹۹

کشف بیش از یک تن موادمخدر در مرزهای استان سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف حدود یک تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف حدود یک تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی روز دوشنبه در تشریح این خبر گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق مواد مخدر، مرزداران استان سیستان و بلوچستان پس از رصد اطلاعاتی، از فعالیت باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزی مکسوخته سراوان مطلع که با طرح ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.

وی افزود: مرزداران هنگ مرزی سراوان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، مسیرهای تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور را شناسایی که با اجرای طرح مهار، کنترل و پایش دقیق و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان موفق شدند محموله بزرگ موادمخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: قاچاقچیان قصد داشتند محموله موادمخدر را به وسیله یک دستگاه خودرو از خاک کشور مقابل وارد کشور کنند که خود را در کمین و محاصره مأموران دیدند و در نهایت از محل متواری شدند.

وی گفت: مرزداران در این عملیات موفق شدند، مقدار ۹۴۵ کیلو و ۸۰۰ گرم انواع موادمخدر شامل ۸۸۵ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک و ۶۰ کیلو و ۲۰۰ گرم حشیش را کشف کنند.

سردار گودرزی با اشاره به دو عملیات موفقیت‌آمیز دیگر توسط مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار و هنگ مرزی میرجاوه افزود: پس از چندین شبانه ‌روز کار اطلاعاتی و برنامه‌ریزی عملیاتی، مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار موفق شدند در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان موادمخدر در سواحل حوزه استحفاظی، ضمن توقیف یک دستگاه خودرو، یک فروند شناور و دستگیری ۲ نفر قاچاقچی، مقدار ۵۲۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش را کشف کنند، همچنین در عملیاتی دیگر مرزداران هنگ مرزی میرجاوه موفق شدند با اشرافیت و پایش اطلاعاتی ضمن دستگیری ۳ نفر قاچاقچی مقدار ۲۴۰ کیلو و ۲۴۰ گرم انواع موادمخدر شامل ۲۰۵ کیلو و ۲۴۰ گرم حشیش و ۳۵ کیلوگرم مرفین را کشف و ضبط کنند.نظرات بینندگان