arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۸۴۶۰
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۲ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹

جواز دفن ۵ کولبر ایرانی در مرز ایران و ترکیه صادر شد

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی گفت: با اعلام هنگ مرزی استان مبنی بر کشف اجساد حادثه‌دیدگان سقوط بهمن در مرز ایران و ترکیه، این اجساد معاینه و برای آنها جواز دفن صادر شد. وی افزود: در این حادثه که تعداد پنج نفر از اهالی روستای "کوران" بخش صومای برادوست زیر بهمن مدفون شده بودند با هماهنگی مقام قضائی، فرمانداری ارومیه و هنگ مرزی اکیپی از پزشکی قانونی در روستای کوران حاضر و اجساد را مورد معاینه قرار دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی گفت: با اعلام هنگ مرزی استان مبنی بر کشف اجساد حادثه‌دیدگان سقوط بهمن در مرز ایران و ترکیه، این اجساد معاینه و برای آنها جواز دفن صادر شد.

رسول روشنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این حادثه که تعداد پنج نفر از اهالی روستای "کوران" بخش صومای برادوست زیر بهمن مدفون شده بودند با هماهنگی مقام قضائی، فرمانداری ارومیه و هنگ مرزی اکیپی از پزشکی قانونی در روستای کوران حاضر و اجساد را مورد معاینه قرار دادند.

وی ادامه داد: بعد از بررسی اجساد توسط پزشکی قانونی جواز دفن برای آنها صادر شد.

سعید حقیقی بخشدار صومای برادوست پیشتر اعلام کرده بود که که حوالی ظهر ۲۹ دی ماه با سقوط بهمن در ارتفاعات نوار مرزی ایران و ترکیه، پنج تن از اهالی روستای "کوران" بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه مفقود شده‌اند.

روستای کوران بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه، در هشت کیلومتری مرز ایران و ترکیه قرار دارد.

نظرات بینندگان