arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۸۵۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۲ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

قم، بیست و نهمین استان کشور در زمینه ابتلا به کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تجمعات تا جایی که لازم نیست نباید برگزار شود و رعایت پروتکل های بهداشتی، امری کاملا حیاتی و ضروری است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تجمعات تا جایی که لازم نیست نباید برگزار شود و رعایت پروتکل های بهداشتی، امری کاملا حیاتی و ضروری است.

محمدرضا قدیر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در استانداری قم، گفت: در برنامه های برنامه ریزی شده برای دهه فجر پروتکل های بهداشتی باید به صورت کامل رعایت شود.

وی یادآور شد: طبق رصد و پایشی که انجام می گیرد نگران آینده و روند رو به افزایش دوباره بیماری کرونا هستیم.

قدیر تاکید کرد: ویروس جهش یافته کرونا تقریبا در بسیاری از کشورهای دنیا مشاهده شده، از همین رو پیشگیری اولویت اصلی نظام درمانی کشور است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: تعداد فوتی های کرونایی در قم روبه کاهش است و قم از نظر ابتلا به این ویروس در رتبه بیست و نهم قرار دارد.

قدیر یادآور شد: هدف دانشگاه علوم پزشکی قم این است که تعداد تست های سریع را به صورت هدفمند افزایش دهد. گیم نت ها از محل هایی است که میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در آنها اصلا مطلوب و رضایت بخش نیست.

قدیر یادآور شد: در وضعیت آبی کرونایی برای جلوگیری از عادی انگاری عمومی تلاش می شود تا بیشتر بر روی مساله پیشگیری و فرهنگ سازی اجرای طرح شهید سلیمانی متمرکز شویم.

وی بیان کرد: قم از نظر تولید ماسک کاملا اشباع شده است اما در سطح استان قم واحد تولیدی دستکش لاتکس وجود ندارد و تمام مراکز درمانی قم با مشکل کمبود این محصول بهداشتی روبه رو هستند.

ایسنا

نظرات بینندگان