arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۸۶۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۶ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

ظریف: رهبر معظم انقلاب بر زندگی شرافتمندانه همه ارمنی‌ها در منطقه تاکید دارند

وزیر امور خارجه در دیدار با نخست وزیر ارمنستان گفت: رهبری معظم جمهوری اسلامی همواره بر ضرورت زندگی شرافتمندانه و همراه با امنیت همه ارمنی‌ها در این منطقه تاکید داشتند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز (چهارشنبه) در ادامه برنامه‌های خود در سفر به ایروان با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در ابتدای این دیدار گفت: ارمنستان یک همسایگی خوب برای ایران است و روابط ما با ارمنستان نیز، روابطی بسیار نزدیک و صمیمی است.

وی با بیان اینکه برای شخص شما در ایران بعنوان فردی که شجاعت صلح را داشت، احترام ویژه‌ای قائلیم، گفت: ما با شما نگرانی‌های مشترک منطقه‌ای داریم و از زمان درگیری‌ها نیز با شما و سایر کشورهای منطقه در تماس بودیم و دوست داریم این تماس‌ها را برای یک آینده همکاری و صلح در منطقه دنبال کنیم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: حوزه‌های مختلف فرصت در روابط دوجانبه ما و همچنین روابط چندجانبه وجود دارد که امروز خوشحال می‌شوم درباره آنها صحبت کنیم.

ظریف گفت: شما مواضع جمهوری اسلامی را در قبال بحران اخیر می‌دانید. رعایت حقوق بین‌الملل، حفاظت از مردم، رعایت حقوق اقلیت‌ها، تمامیت ارضی و عدم توسل به زور، از جمله مواضع اصلی و راهبردی سیاست خارجی ماست.

وی تصریح کرد: رهبری معظم جمهوری اسلامی بر ضرورت زندگی شرافتمندانه و همراه با امنیت همه ارمنی‌ها در این منطقه تاکید داشتند و ما هم میزبان تعداد زیادی از هموطنان ارامنه هستیم.

نظرات بینندگان