arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۸۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۴ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

این مُسکن‌های طبیعی را جایگزین دارو‌های شیمیایی کنید

مُسکن‌های طبیعی را می‌توان جایگزین داروهای شیمیایی کرده و ضمن تسکین درد از عوارض این داروها در امان ماند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مُسکن‌های طبیعی را می‌توان جایگزین داروهای شیمیایی کرده و ضمن تسکین درد از عوارض این داروها در امان ماند.

 اگر دندان درد، کمر درد یا هر نوع درد دیگری دارید، احتمالا اولین فکری که به ذهن‌تان می‌رسد خوردن داروی مسکن است. بسیاری از افراد به داروها اعتماد می‌کنند اما داروها عوارض جانبی، تداخلات دارویی یا اعتیاد را به همراه دارند.


شاید بهتر باشد به جای قرص‌های شیمیایی از ۷ مسکن طبیعی قید شده در این مطلب استفاده کنید. کارشناسان تغذیه معتقدند بسیاری از گیاهان و ادویه‌ها می‌توانند التهاب و سایر اختلالات مربوطه را درمان کنند.


زردچوبه
زردچوبه حاوی ترکیب موثری به نام کورکومین است، نوعی آنتی‌اکسیدان که به محافظت از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد که به سلول‌ها و بافت‌های بدن آسیب می‌رسانند، محافظت می‌کند. زردچوبه همچنین می‌تواند برای درمان سوء هاضمه، زخم، ناراحتی معده، پسوریازیس، سرطان و بسیاری از اختلالات استفاده شود، برخی افراد مبتلا به آرتروز نیز به زردچوبه به عنوان مسکن طبیعی درد روی می‌آورند زیرا به تسکین التهاب کمک می‌کند.


میخک
میخک را به عنوان مسکن طبیعی می‌توان به صورت کپسول یا پودر پیدا کرد. روغن میخک را نیز مانند سایر مکمل‌های گیاهی، می‌توانید برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها استفاده کنید. میخک می‌تواند به کاهش حالت تهوع و درمان سرماخوردگی کمک کند. این مسکن طبیعی همچنین می‌تواند به تسکین سردرد، التهاب آرتروز و دندان درد کمک کند. از میخک همچنین می‌توان به عنوان بخشی از یک مسکن طبیعی موضعی استفاده کرد.
ماده فعال موجود در میخک اوژنول است، نوعی مسکن طبیعی که در برخی از داروهی بدون نسخه نیز وجود دارد. مالیدن مقدار کمی روغن میخک روی لثه‌ها ممکن است درد دندان را به طور موقت تسکین دهد تا زمانی که بتوانید به دندانپزشک مراجعه کنید اما روغن میخک رقیق نشده ممکن است به لثه آسیب برساند، بنابراین قبل از امتحان کردن آن، با دندانپزشک‌تان مشورت کنید.
افرادی که دارای اختلالات خونریزی هستند یا از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند، باید هنگام مصرف محصولات میخک مراقب باشند. روغن میخک می‌تواند خطر خونریزی غیرطبیعی را افزایش دهد.


گرما و یخ
متداول‌ترین درمان‌های خانگی درد، استفاده از گرما و یخ به طور مستقیم در محل درد است. استفاده از کیسه یخ برای کاهش تورم و التهاب اندکی پس از کشیدگی عضله، تاندون یا رباط، می‌تواند باعث تسکین شود. جالب اینجاست که با از بین رفتن التهاب، گرما ممکن است به کاهش سفتی ناشی از رگ به رگ شدن و کشیدگی کمک کند.
استفاده مختصر از کیسه یخ که روی سر نیز می‌تواند سردرد را برطرف کند. اگر درد آرتروز دارید، اعمال گرما روی مفصل به عنوان یک مسکن طبیعی دچار مشکل بیشتر از یخ کمک‌کننده است.


رازیانه
رازیانه فعالیت‌های ضد باکتری و ضد ویروسی از خود نشان می‌دهد. این ماده به عنوان یک داروی مسکن طبیعی عمل می‌کند که برای جلوگیری از تشکیل گاز در معده شناخته شده ‌است. این ماده به تقویت عملکردهای گوارشی نیز کمک می‌کند. استفاده از روغن رازیانه برای تسکین دردهای قاعدگی هم گزارش شده است.


گشنیز و ریحان برای دردهای مفصلی و عضلانی
گشنیز به عنوان یک مسکن طبیعی، بهبود دهنده گوارش، ماده سم‌زدا، ضد درد روماتیسم و ضد اسپاسم عضلات شناخته شده‌است. می‌توان از آن برای درمان زخم و تسکین درد روماتیسم به صورت خارجی استفاده کرد. ریحان هم در تسکین درد مفاصل و دردهای مربوط به آرتروز اثرگذار است.


زنجبیل برای التهاب و سردرد
زنجبیل یک ماده محبوب ضد تهوع و نوعی مسکن طبیعی است. این ریشه خوراکی با عفونت باکتریایی، قارچی و ویروسی مبارزه می‌کند. روغن زنجبیل خواصی ضد التهابی دارد و برای آرتروز و سردرد نوعی مسکن طبیعی است. می‌توان آن را به صورت خارجی در مناطق آسیب‌دیده استفاده کرد.

هل سبز
هل به افزایش اثربخشی داروهای از بین‌برنده نفخ شکم کمک می‌کند. جویدن هل به عنوان یک مسکن طبیعی به تنظیم عملکردهای گوارشی کمک می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات بینندگان