arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۸۹۳۳
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۲ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

هوای تهران ناسالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز- دهم بهمن ماه از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۲۸در شرایط ناسالم برای همه افراد است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش روز جمعه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص لحظه ای ۱۲۸در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۷، ازن با شاخص ۱۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۰ و منواکسید کربن با شاخص ۳۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های سوهانک منطقه یک، پیروزی منطقه۱۳ و پارک شکوفه منطقه ۱۴به ترتیب با شاخص‌های۱۶۵، ۱۶۴ و ۱۶۱ بیشترین آلایندگی را طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های گلبرگ منطقه هشت، شهرداری منطقه ۴ و پونک به ترتیب با شاخص‌های ۱۰۴، ۱۰۸ و ۱۱۳ کمترین آلایندگی را در این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۳ روز هوای پاک، ۲۱۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۱ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده است.

نظرات بینندگان