arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۸۹۸۹
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۸ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

آزادی ۱۵ ماهیگیر ایرانی زندانی در هند / ماهیگیران آزاد شده امشب عازم تهران هستند

سفیر ایران در دهلی نو از آزادی ۱۵ نفر از ماهیگیران ایرانی که در هند در زندان به سر می‌بردند خبر داد و گفت: این افراد امشب عازم تهران هستند. وی با اشاره به اینکه این افراد مدت‌ها دچار مشکل شده و حتی در این مدت لنج آن‌ها غرق شده بود، افزود: این افراد که اول در بنگلور بودند و در آنجا در بازداشت قرار داشتند، در شرایط خیلی بغرنجی قرار داشتند و بعد از چند دور محاکمه و اخذ وکیل بالاخره تبرئه شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 باشگاه خبرنگاران جوان: سفیر ایران در دهلی نو از آزادی ۱۵ نفر از ماهیگیران ایرانی که در هند در زندان به سر می‌بردند خبر داد و گفت: این افراد امشب عازم تهران هستند.


«علی چگنی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو امروز (جمعه) از آزادی ۱۵ زندانی ایرانی در هند خبر داد و گفت: ‌در سال گذشته بر اثر طوفان ۱۵ نفر از شهروندان و ماهیگیران منطقه چابهار که در آب‌های آزاد مشغول ماهیگیری بودند، دچار حادثه شدند و به منظور درخواست کمک وارد آب‌های سرزمینی هند شدند که به دلیل ورود غیرقانونی به آب‌های هند، در این کشور زندانی شدند.

وی با اشاره به اینکه این افراد مدت‌ها دچار مشکل شده و حتی در این مدت لنج آن‌ها غرق شده بود، افزود: این افراد که اول در بنگلور بودند و در آنجا در بازداشت قرار داشتند، در شرایط خیلی بغرنجی قرار داشتند و بعد از چند دور محاکمه و اخذ وکیل بالاخره تبرئه شدند.

چگنی اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده و همکاری مقامات هند این ۱۵ نفر امشب عازم تهران هستند و همکاران مشغول تدارک عزیمت آن‌ها به کشور هستند.

نظرات بینندگان