arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۱۱۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۴ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

اعتراف به ۵۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای لوازم داخل خودرو در گشت زنی های انتظامی پلیس آگاهی خبر داد و گفت: متهم به ۵۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای لوازم داخل خودرو در گشت زنی های انتظامی پلیس آگاهی خبر داد و گفت: متهم به ۵۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد.

 سرهنگ کارآگاه سیدشمس الدین میرزکی اظهارکرد: اواخر دی ماه امسال کارآگاهان گشت انتظامی پلیس آگاهی تهران هنگام گشت زنی در محدوده پاسگاه "نعمت آباد" به یک دستگاه خودروی ۲۰۶ مظنون شدند که پس از استعلام پلاک انتظامی آن مشخص شد خودرو سرقتی است و سابقه ثبت سرقت دارد.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان برای دستگیری متهم وارد عمل شدند و در یک عملیات تعقیب وگریز وی دستگیر و خودروی مسروقه را توقیف کردند، گفت: در بازرسی از داخل خودرو تعدادی مدارک هویتی از قبیل کارت ملی، شناسنامه، بیمه نامه، کارت بانکی و یک دستگاه پخش خودرو کشف شد و متهم به سرقت اموال مکشوفه اعتراف کرد.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: متهم برای تحقیقات تخصصی در اختیار اداره بیستم قرار گرفت و با بررسی پیشینه کیفری وی مشخص شد، یکی از سارقان حرفه ای است و پیشتر ۹ مرتبه به جرم سرقت منزل، کیف قاپی، سرقت خودرو، زورگیری و سرقت داخل خودرو روانه زندان شده و از ۱۴ سالگی سرقت را شروع کرده است.

وی توضیح داد: متهم در تحقیقات پلیسی اظهار کرد که در تیرماه امسال از زندان آزاد شدم و پس از سرقت خودرو و چندین پلاک در محدوده شرق تهران پرسه زنی می کردم و با شناسایی خودرو و سرقت اموال داخل آن، اموال مسروقه را در محدوده جنوب تهران به افراد عبوری می فروختم و پول حاصله را صرف تهیه مواد مخدر و هزینه زندگی می کردم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، میرزکی در پایان با اشاره به اینکه متهم به ۵۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو معترف شده است، گفت: تاکنون ۸۰ تن از مالباختگان شناسایی شده اند و متهم با صدور قرار قانونی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

نظرات بینندگان