arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۵ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

پیگیری استرداد مجرمان اقتصادی فراری به کشور

رئیس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی با اشاره به اتفاقات این روزهای بازار بورس گفت: پلیس به عنوان حافظ مال مردم به صورت هوشمندانه تخلفات در این بازار را رصد و راهکارهای لازم را به مسئولان مربوطه ارایه می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی با اشاره به اتفاقات این روزهای بازار بورس گفت: پلیس به عنوان حافظ مال مردم به صورت هوشمندانه تخلفات در این بازار را رصد و راهکارهای لازم را به مسئولان مربوطه ارایه می کند.

 سردار محمدرضا مقیمی اظهارکرد: براساس ارزیابی های میدانی که از عملکرد پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان انجام شد اقدامات این پلیس هم از نظر پیشگیرانه، هم از نظر جلوگیری از وقوع جرایم و هم از نظر کارهای مقابله ای و کشف جرایم مؤثر بوده است و در بین سایر پلیس های امنیت اقتصادی استان هایی که در این فضا وارد شدند، جزو رده ها محسوب می شود.

وی پیش بینی، پیشگیری، شناسایی و کنترل را جزو اولویت های کاری و مهمترین اهداف پلیس امنیت اقتصادی ناجا برشمرد و گفت: ارزیابی های صورت گرفته کاملاً گویا این مطلب است که با تدابیر فرمانده انتظامی استان و همکاری سایر معاونان و روسای پلیس با پلیس امنیت اقتصادی جلوی بسیاری از جرایم، آسیب ها و چالش ها در حوزه اقتصادی استان گرفته شد و وضعیت امنیت استان از نظر اقتصادی بسیار خوب و مطلوب است.

رصد هوشمندانه تخلفات در بازار بورس
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پاسخ به سوالی درباره نظارت پلیس بر بازار بورس با بیان اینکه حوزه های اقتصادی، راهکارهای اقتصادی دارد، گفت: با توجه به اینکه موضوع سرمایه گذاری مردم در بورس از سال گذشته آغاز شده بود، طبیعی است که خیلی از این اتفاقاتی که امروز شاهد آن هستیم قابل پیش بینی بود و باید مسئولان اقتصادی کشور نسبت به آن برنامه ریزی می کردند.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی به عنوان حافظ مال مردم به صورت هوشمندانه تخلفات در بازار بورس را رصد می کند، اظهارکرد: با توجه به اینکه یک سری چالش ها و فرصت هایی که از دست می رود را متوجه می شویم، سعی می کنیم به عنوان یک کارشناس در کنار کارشناسان حوزه بورس حضور یابیم و آسیب ها، راهکارها و اصلاح روش های جاری را به مسئولان مربوطه گزارش کنیم اما در نهایت تصمیم گیرنده نهایی مسئولان بورس هستند.

تشدید برخورد با تولیدکنندگان غیر قانونی ارز دیجیتال
مقیمی در واکنش به برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر اینکه دلیل اصلی خاموشی های اخیر استفاده از دستگاه های استخراج ارز است گفت: قاعدتاً جاهایی که اجازه دادند و آئین نامه برای آن تعریف کردند باید فکر زیر ساخت های لازم را هم می کردند تا کشور با مشکل توزیع برق مواجه نباشد.

وی اضافه کرد: پلیس امنیت اقتصادی زمانی که موضوع استفاده از رمز ارزها در کشور مطرح شد، از ابتدا ورود پیدا کرد و از سال گذشته تا کنون هم توفیقات خوبی را در کشف این دستگاه ها به دست آوردیم.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از تشدید برخورد با تولیدکنندگان غیر قانونی ارز دیجیتال در کشور خبر داد و گفت: کارشناسان به صورت ویژه این موضوع را رصد می کنند و هرجا که به صورت غیر قانونی از این دستگاه ها استفاده شود، قاطعانه برخورد می کنند و از ادامه فعالیت آنان جلوگیری می شود.

پیگیری استرداد مجرمان کلان اقتصادی به کشور
مقیمی در پاسخ به سئوالی درباره اقدامات پلیس امنیت اقتصادی ناجا برای استرداد مجرمان کلان اقتصادی به کشور و احقاق حقوق مالباختگان گفت: اقدامات ما در حوزه امنیت اقتصادی فقط به کشف جرم ختم نمی شود بلکه هر پرونده ای را که شروع می کنیم پایان آن تا تسویه حساب کامل و برگشت وجوهات به یغما برده شده مردم همراه است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا افزود: در این حوزه اتفاقات خوبی رخ داده است و با کمک پلیس بین الملل تعداد زیادی از مجرمان اقتصادی که وجوه بیت المال را از کشور خارج کرده بودند، دستگیر و به کشور بازگردانده شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی از شناسایی تعدادی از مجرمان کلان اقتصادی متواری خبر داد و تصریح کرد: پیگیری بازگرداندن آنها به کشور در دست اقدام است و منتظر صدور احکام آن هستیم و به زودی اخبار تکمیلی را به اطلاع عموم مردم می رسانیم.

نظرات بینندگان