arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۲۹۵
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۱ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

وضعیت آب و هوا، امروز ۱۲ بهمن ۹۹ / وزش باد شدید در ۱۲ استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در ۱۲ استان کشور طی امروز (۱۲ بهمن) خبر داد و گفت: سامانه بارشی جدیدی از اواخر هفته جاری به کشور وارد می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در ۱۲ استان کشور طی امروز (۱۲ بهمن) خبر داد و گفت: سامانه بارشی جدیدی از اواخر هفته جاری به کشور وارد می‌شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز (۱۲ بهمن) بارش پراکنده در شمال شرق کشور ادامه دارد و به‌تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود، اظهار کرد: از فردا تا آخر هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه سامانه بارشی جدید طی روز پنج‌شنبه (۱۶ بهمن) از غرب وارد کشور می‌شود، گفت: امروز(۱۲ بهمن) در بیشتر مناطق به‌ویژه در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، اردبیل، گیلان، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، شرق و جنوب کرمان، شرق یزد و حتی برخی مناطق خراسان جنوبی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ بهمن) ناحیه مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است همچنین طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۴ و ۱۵ بهمن) باتوجه به پایداری و سکون نسبی جو افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: استان تهران فردا (۱۳ بهمن) صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعات وزش باد و با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۱۴ بهمن) نیز صاف، گاهی وزش باد، در اواخر وقت غبار محلی و با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نظرات بینندگان