arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۰ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

پیکر آیت الله نظری در سوادکوه تشییع شد

پیکر مرحوم آیت الله عبدالله نظری خادم الشریعه، شاگرد و یار همراه امام خمینی (ره) صبح امروز دوشبه به صورت خودرویی در شهر زیراب شهرستان سوادکوه تشییع شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: پیکر مرحوم آیت الله عبدالله نظری خادم الشریعه، شاگرد و یار همراه امام خمینی (ره) صبح امروز دوشبه به صورت خودرویی در شهر زیراب شهرستان سوادکوه تشییع شد.

مردم انقلابی سوادکوه ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دوشادوش علما، مسئولین با حضور گسترده خود، پیکر آیت الله عبدالله نظری را به صورت خودرویی از امام زاده ابوطالب زیراب تا مسجد جامع این شهر بدرقه کردند.

آیت الله نظری پس از پشت سر گذاشتن یک دوره نقاهت در بیمارستانی در تهران، صبح روز یکشنبه دوازدهم بهمن ماه دار فانی را وداع کرد. این عالم مجاهد و پارسا که هنگام رحلت ۸۸ سال سن داشت ، چهارم بهمن ماه در بیمارستانی در تهران بستری شده بود.

آیت الله نظری متولد سال ۱۳۱۱ در شهر زیراب ، از علما و شخصیت های دینی و انقلابی استان مازندران است که در میان مردم از جایگاه و محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

وی در بحبوبه انقلاب اسلامی نقش اثرگذاری در تبلیغ انقلاب در میان مردم مازندران داشت به طوری که او به همراه مرحوم حجت الاسلام مصطفی مصطفوی پیام همراهی مردم زیراب با انقلاب را به امام خمینی (ره) منتقل می کرد.

آیت الله نظری در زمان حضور امام خمینی (ره ) در نوفل لوشاتو ، به مدت ۱۱ روز در آنجا حضور داشت و به همراه بنیانگذار انقلاب اسلامی ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت.

این روحانی بلندپایه مازندرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ساری درس خارج از فقه و اصول را تدریس می کرد و افراد و علمای بسیاری از محضر وی کسب فیض کردند.

آیت الله نظری پایه گذار دهه غدیر در کشور است و این رسم نکو را در طول دهه‌های اخیر با برپایی مراسم و سخنرانی های علمی در ساری و شهرهای دیگر مازندران زنده نگاه می‌داشت.

نظرات بینندگان