arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۱ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

قالیباف: اگر بخواهند با یک جمله و عکس امام را تعریف کنند، ظلم است

رئیس‌مجلس تصریح کرد: امام منطق و راهی روشن داشت، امام بزرگوار باور به سنت الهی و مردم باوری داشت، امروز اگر کسانی بخواهند با چند جمله و چند عکس از امام تعریف و تمجید کنند و آن را در آن عبارت ها خلاصه کنند ظلم به امام و مکتب آن کرده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: رئیس‌مجلس با حضور در حرم مطهر امام(ره) گفت: اگر بخواهند با یک جمله و عکس امام را تعریف کنند، ظلم است؛ مشکلات امروز به خاطر این است که از راه امام فاصله گرفته ایم.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس به همراه جمعی از نمایندگان صبح امروز(دوشنبه) در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره)، با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب، تجدید میثاق کردند.

در این مراسم که حجت‌الاسلام سید حسن خمینی (ره) نیز حضور داشت، رئیس مجلس با قرائت فاتحه، یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب، یادگار امام را گرامی داشتند.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل در سخنانی، گفت: این اولین سال است که نمایندگان مجلس یازدهم توفیق دارند در کنار مرقد حضرت امام(ره) حضور پیدا کنند و مجدداً عهد و پیمانی با آرمانهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی داشته باشند.

وی ادامه داد: امام خمینی مردی الهی بود و مردی بود که در زندگی اش جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی بر نداشت.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: امام منطق و راهی روش داشت، امام بزرگوار باور به سنت الهی و مردم باوری داشت، امروز اگر کسانی بخواهند با چند جمله و چند عکس از امام تعریف و تمجید کنند و آن را در آن عبارت ها خلاصه کنند ظلم به امام و مکتب آن کرده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام ویژگی هایی داشت که توانست باعث احیای مجدد اسلام در این مقطع از زمان شود و باعث عزت ملت‌های آزادیخواه در جهان شد، اظهار داشت: امام به ما یاد داد و آموخت و نشان داد که اگر بر راه او پایبند باشیم می‌توانیم با رژیم تا دندان مسلح و منحوس پهلوی و با زیاده‌خواهان و قدرت طلبان و زورگویان و مستکبران جهان مبارزه کرد و نتیجه گرفت.

قالیباف تصریح کرد: اگر ما امروز در اداره کشور با چالش‌های زیادی مواجه هستیم و در زندگی مردم کم و کاستی‌هایی وجود دارد و مردم آن ها را تحمل می‌کنند به این جهت است که از مسیر امام و راه امام فاصله گرفته‌ایم.

نظرات بینندگان