arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۵۰۲
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۲ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

آلن برنز نویسنده برنده جایزه امی درگذشت

آلن برنز فیلمنامه‌نویس، تهیه کننده و کارگردان آمریکایی در ۸۵ سالگی درگذشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آلن برنز فیلمنامه‌نویس، تهیه کننده و کارگردان آمریکایی در ۸۵ سالگی درگذشت.

 به نقل از ورایتی، آلن برنز فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده برنده جایزه امی و نامزد دریافت جایزه اسکار که به عنوان خالق و نویسنده «نمایش مری تایلر مور» شناخته می‌شد، در ۸۵ سالگی از دنیا رفت.

جیمز ال. بروکس شریک و همکار او در این سریال خبر درگذشت او را در توییتر تایید کرد.

وی نوشت: «باید او را می‌شناختید تا بتوانید از نادر بودن کامل وی لذت ببرید. او به سادگی بهترین مردی بود که در تمام طول عمرم شناخته‌ام. انسان زیبایی بود.»

برنز در سال ۱۹۳۵ در بالتیمور به دنیا آمد و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در سال ۱۹۵۷ با کار کردن در بخش انیمیشن برای جی وارد در سریال‌هایی از جمله «نمایش راکی و بولوینکل»، «دادلی دو-رایت» و «جورج جنگل» کار خود را در هالیوود آغاز کرد.

برنز در ادامه با کریس هیوارد شراکتی را به راه انداخت و آن‌ها سریال «مانسترز» را در سال ۱۹۶۴ و «مادرم در ماشین» را در سال ۱۹۶۵ درست کردند. این دو نفر تبدیل به ویراستار داستان سیتکام «مرد و زن» سی‌بی‌اس شدند و اینجا بود که توانستند در سال ۱۹۶۸ جایزه امی بهترین نویسندگی کمدی را به خود اختصاص دهند.

برنز همچنین در دنیای فیلم به موفقیت رسید و فیلمنامه «کمی عشق» را سال ۱۹۷۹ نوشت که نامزدی جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را برای او به ارمغان آورد.

علاوه بر این، برنز همچنین فیلمنامه‌نویس پروژه‌هایی از جمله «بوچ و ساندنس: روزهای اولیه» سال ۱۹۷۹ و «همینطور که هستی» سال ۱۹۸۴ بود. او نخستین تجربه کارگردانی خود را با فیلم «فقط بین دوستان» در سال ۱۹۸۶ کسب کرد.

 مهر

نظرات بینندگان