arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۶۳۵
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۲۲ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

فیفا: بازی‌های جام جهانی با حضور تماشاگران برگزار می شود

جیانی اینفانتینو رییس فدراسیون بین المللی فوتبال گفت که بازی‌های جام جهانی سال آینده میلادی در قطر با حضور تماشاگران در ورزشگاهها برگزار خواهد شد. اینفانتینو توضیح داد که بازیکنان جام جهانی در اولویت دریافت واکسن کووید-۱۹ نیستند. با اینحال فیفا اعلام کرده است که به کارزار سازمان جهانی بهداشت برای دسترسی عادلانه به واکسن‌های کووید-۱۹ می‌پیوندد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: جیانی اینفانتینو رییس فدراسیون بین المللی فوتبال گفت که بازی‌های جام جهانی سال آینده میلادی در قطر با حضور تماشاگران در ورزشگاهها برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رییس فیفا روز دوشنبه در نشست مجازی در ژنو افزود که این اتفاق باورنکردنی خواهد بود و جادویی خواهد داشت که جهان را متحد می‌کند.

اینفانتینو توضیح داد که بازیکنان جام جهانی در اولویت دریافت واکسن کووید-۱۹ نیستند. با اینحال فیفا اعلام کرده است که به کارزار سازمان جهانی بهداشت برای دسترسی عادلانه به واکسن‌های کووید-۱۹ می‌پیوندد.

اینفانتینو اظهارات خود را امروز در یک کنفرانس خبری سازمان جهانی بهداشت مطرح کرد.

وی ادامه دادکه همه ما باید نقش خود در مبارزه با ویروس کرونا ایفا کنیم.

رییس فدراسیون بین المللی فوتبال پیشتر تاکید کرد که کرونا تاثیری روی جام جهانی نخواهد داشت و این رقابت ها در قطر با حضور تماشاگر برگزار می شود.

اینفانتینو افزود: جام جهانی در سال ۲۰۲۲ در قطر برگزار می شود و بیماری همه گیر ویروس کرونا تأثیری در برگزاری آن نخواهد داشت.

وی زمان را برای کنترل کرونا کافی دانست و اطمینان داد که مسابقات با حضور تماشاگران برگزار می‌شود.

مسابقات جهانی قطر از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) برگزار می شود. اکنون رقابت های انتخابی در کشورهای مختلف بدون حضور تماشاگر برگزار می شود و در قاره آسیا نیز رقابت ها به سال آینده موکول شده است.

نظرات بینندگان