arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۲ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

نجار: ۱۲ هزار پلاک در مسیر گسل‌ها قرار دارد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وجود ۱۲ هزار پلاک در مسیر گسل ها، ساخت و سازها بر روی گسل های مشا را کار چند روز و چند سال ندانست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وجود ۱۲ هزار پلاک در مسیر گسل ها، ساخت و سازها بر روی گسل های مشا را کار چند روز و چند سال ندانست.

 اسماعیل نجار در آیین افتتاح پروژه های عمرانی و مرتبط با مدیریت بحران شهرداری باقر شهر که با حضور استاندار تهران برگزار شد، با اشاره به بررسی و تحقیقاتی که در زمینه ساخت و سازها بر روی گسل صورت گرفته است، اظهار کرد: دو ماه پیش در شورای عالی شهرسازی و معماری اعلام شد ۱۲ هزار پلاک در مسیر گسل ها قرار دارد. در این راستا به دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری دستورالعمل هایی جهت اجرا و رعایت امور مسائل در این حوزه ابلاغ شد.

وی ساخت و ساز درست و اصولی را ملاک کار دانست و تصریح کرد: ساخت و سازی که بر اساس آئین نامه ۲۸۰۰ و ویرایش چهار یا پنج مرحله ای که اتفاق افتاده است، اصل و اساس است و امیدوار هستیم هم مردم و هم دستگاه های اجرایی رعایت کنند و شهرداری ها دقت لازم را در زمینه صدور پروانه ها داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تصریح بر اینکه سازمان مدیریت بحران کشور قبل از وقوع بحران وارد کار می شود، یاد آور شد: بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری که بعد از حادثه بم اتفاق افتاد و همچنین بر اساس روح قانون که پیشگیری را اولویت دانسته است، سازمان مدیریت بحران کشور قبل از وقوع بحران وارد عمل می شود و حتی مسئولیت در پیش از وقوع حادثه سنگین تر است.

نجار ساخت و سازها بر روی گسل های مشا را کار چند روز و چند سال ندانست و عنوان کرد: انباشتی از مشکلات در این زمینه در تهران وجود دارد و حل این مشکلات به راحتی قابل انجام نیست و رفع آن ها نیازمند محدودیت و استانداردسازی و همچنین الزام دستگاه های اجرایی و مردم به رعایت آن ها است.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور، وی تصریح کرد: اقدامات زیادی در زمینه کاهش خسارات احتمالی در گسل مشا صورت گرفته است اما حقیقت آن است که این اقدامات کفاف یک حادثه بزرگ را نمی کند زیرا جمعیت زیادی در گسل مشا و دیگر گسل ها ساکن هستند و هر کدام عمل کنند فاجعه آفرین خواهند بود.

نجار در پایان این را هم گفت که یکی از کارهایی که انجام شده، این است که ۳۰ استان کشور را معین استان تهران قرار داده ایم و هر منطقه ای از تهران نیز معین استان های مشخص قرار داده ایم تا از ظرفیت کل کشور برای تهران در شرایط حساس استفاده کنیم.

 ایسنا

نظرات بینندگان