arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۷۲۳
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۲ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

چهار شهرستان خوزستان به وضعیت زرد کرونا بازگشتند

سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان گفت: چهار شهرستان استان باز هم به وضعیت زرد کرونایی برگشتند لذا مردم باید این شرایط سخت را جدی بگیرند و همچنان پروتکلها را به دقت رعایت کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان گفت: چهار شهرستان استان باز هم به وضعیت زرد کرونایی برگشتند لذا مردم باید این شرایط سخت را جدی بگیرند و همچنان پروتکلها را به دقت رعایت کنند.

رضا نجاتی بیان کرد: متاسفانه چهار شهرستان اهواز، امیدیه، آبادان و مسجد سلیمان به وضعیت زرد کرونایی برگشته اند، حتی ابتلای یک نفر به کرونا در جامعه بسیار اهمیت دارد و می تواند عامل انتشار ویروس در حجم زیادی از جمعیت شود.

وی گفت: برای هر چهار وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی کرونایی شیوه نامه ها و محدودیت های خاص وجود دارد و در صورت ورود به هر وضعیت این شیوه نامه ها به فرمانداری ها ابلاغ می شود.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان افزود: شرایط حاکم بر استان اگر با همین روند ادامه یابد در آینده نزدیک شاهد افزایش ابتلا به کرونا در استان خواهیم بود، متاسفانه عادی انگاری مردم و بی تفاوتی نسبت به شیوع این بیماری باعث شده دوباره در وضعیت حساس کرونایی قرار بگیریم.

نجاتی با اشاره به طرح هایی که در استان برای کنترل این بیماری انجام گرفت افزود: به عنوان مثال با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی و با همکاری مردم و دستگاه های مختلف موفق شدیم که آمار ابتلا در استان را بسیار کاهش دهیم اما متاسفانه با بهبود شرایط مردم بازهم نسبت به این بیماری بی تفاوت شدند و در تجمع ها و مراسم مختلف حضور یافتند و همین وضع موجب شده دوباره این بیماری در خوزستان اوج بگیرد.

طبق اعلام ستاد استانی مدیریت کرونا تردد از ساعت ۲۱ شب همچنان ممنوع است و در ادارات باید تنها ۲ سوم کارمندان حضور یابند.

ساعت کاری ادارات نیز در اهواز از ۸:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ و در شهرستان ها از ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰ اعلام شده است.

در یک ماه اخیر وضعیت ابتلا به کرونا در استان با همکاری مردم و مسئولان در وضعیت آبی قرار گرفت اما متاسفانه شاهد صعودی شدن روند ابتلا به این بیماری در استان هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در روزهای اخیر چندین بار نسبت به افزایش آمار ابتلا به کرونا استان هشدار داده است و از مردم درخواست کرد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در کنترل بیماری همکاری کنند.

ایرنا

نظرات بینندگان