arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۷۹۷
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۶ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

سردار سلامی: اراده دشمن برای براندازی نظام اسلامی در هم شکست

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما از سختی‌ها و فرازهای خطرناک که در همه آن لحظه‌ها طراحی و اراده دشمن بر اسقاط و فروپاشی و براندازی نظام بوده، عبور کرده‌ایم، گفت: دشمن در همه جبهه‌ها از ایران شکست خورده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع تعدادی از مسئولان نمایندگی ولی فقیه در سپاه، فلسفه پدیدآیی انقلاب و وضعیت امروز انقلاب اسلامی را در عرصه جهانی تبیین کرد.

سردار سلامی با بیان اینکه در ایام فجر انقلاب، در چهل‌ودومین سال حیات یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های عالم هستی هستیم، اظهار داشت: امروز در موقعیت بسیار قوی و مرتفع، هم نسبت به سال‌های قبل و هم نسبت به دشمن از هر زمان دیگری قرار گرفتیم و این دقیقاً نشان‌دهنده نزول نصرت‌های الهی است.

وی ادامه داد: وقتی اسلام در ۴۲ سال پیش خورشید پرفروغ خود را از پشت ابرهای جاهلیت با هنرنمایی پیامبرگونه امام راحل عظیم‌الشأن خارج کرد و خورشید اسلام از افق ایران طلوع و سیاره زمین را روشن کرد، از آن زمان تا به امروز همه شیاطین عالم برای خاموش کردن نور انقلاب متحد شدند و به صحنه آمدند.

فرمانده کل سپاه افزود: شاید بیان این عبارات گفتن بدیهیات است، ولی بدیهیات به همان اندازه که واضح هستند، گاهی بیشتر مهم هستند و این سفارش خدا به حضرت موسی (ع) که مردم را به ایام‌ الله متذکر شوید، نشان‌دهنده این مهم است؛ چون در این تذکر آیات الهی است، ما مجبوریم این تاریخ نزول نصرت‌ها را مرور کنیم، این حقانیت انقلاب مدام باید در صحنه فکر، اندیشه و باور مردم ما تجدید حیات کند.

سرلشکر سلامی گفت: ما به صرف اینکه توصیفی از واقعه‌های بزرگ ارائه دهیم، ذکر تاریخ نمی‌کنیم؛ بلکه می‌خواهیم آیات الهی را از درون این توصیفات استخراج کنیم تا با آن به سمت آینده حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از ۱۴۰۰ سال، کار بزرگ امام (ره) تشکیل حاکمیت برای اسلام بود. اسلام حکومت تشکیل داد و قدرت، قابلیت و ظرفیت پیاده‌سازی و اجرا پیدا کرد. اسلام به ‌عنوان منشور سعادت‌بخش جامعه بشری به عرصه تقابل و رقابت با سایر نظام‌ها و مکاتب سیاسی عالم آمد تا اثبات شود که دین در عالم و در نزد خدا جز اسلام نیست و «یعلوا و لا یعلی علیه» اثبات شد.

فرمانده کل سپاه افزود: این شاهکار جاودانه و ابدی امام بود؛ دقیقاً همه آنچه در بعثت اتفاق افتاده بود، اینجا هم تکرار شد، مانند آن زمان که ندای اسلام منتشر شد و همه مشرکان و کافران در مکه آرایش گرفتند، تا از ظهور اسلام در همان نقطه تشکیل جلوگیری کنند و نور خدا را آن زمان خاموش کنند.

سردار سلامی با ذکر آیه شریفه «وَاذْکُرُوا إِذْ أَنْتُمْ قَلِیلٌ مُسْتَضْعَفُونَ فِی الْأَرْضِ» بیان کرد: خداوند اسلام را روی زمین بر کفار و مشرکان غلبه داد و به سرعت امپراتوری‌های بزرگ کم‌فروغ شدند و اسلام اقطار سیاره زمین را درنوردید. این بار هم همین اتفاق افتاد؛ منتها در مقیاس توازن قدرت‌های امروزی! امام، اسلام را بر امپراتوری‌هایی مانند آمریکا و شوروی غلبه داد و به سرعت و خیره‌کننده در مقابل آرایش به‌هم پیوسته جنگی آن‌ها ایستاد و گفت که «ما تا آخر ایستاده‌ایم»؛ این شعار، به حقیقتی در میدان تبدیل شد؛ این هنر ولی فقیه است. نظام ولایی یعنی ولایت وقتی حاکمیت می‌گستراند، دقیقاً منطق اسلام را بر کفر سیطره می‌بخشد. در این امر ما بارها «از نیل عبور کرده‌ایم».

«شیطان بزرگ» کوچک شده است
وی اظهار داشت: اتفاقات بزرگی که در کشور ما در این ۴۲ سال صورت گرفته است، همانند عبور چندین باره ما از نیل است. مشکلات و مخاطرات پیش‌ رو و دشمن پشت سر، جدی و سخت و مصمم با تمام قدرت بی‌نظیری که در تاریخ امپراتوری‌های بشر، روی زمین هرگز نبوده است؛ یعنی به امروز آمریکا نگاه نکنیم که کوچک و افسرده شده و کم تأثیر است و نقش جهانی خود را از دست داده و از مدل، ریخت و قیافه یک قدرت افتاده و ناتوان کم‌توان است، به ظاهر هنوز صاحب قدرت است، اما حکمت و ارده‌ای برای عمل وجود ندارد.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: هزینه نظامی آمریکا هنوز هم به اندازه هزینه نظامی تمام دنیاست؛ یعنی ۵۰ درصد هزینه‌های نظامی دنیا متعلق به آمریکاست؛ اما آمریکا را رهبران کوچک و ضعیف، که او را به اندازه خود کوچک کرده‌اند و همچنین نبودِ حکمت، به زمین زده است؛ این نه سخن من، بلکه اعتراف خود آمریکایی‌هاست.

مقاومت پیوسته است و انقطاع ندارد
سرلشکر سلامی ادامه داد: اما این سوی صحنه را ببینید، چگونه ما از این سختی‌ها و فرازهای خطرناک، که در همه آن لحظه‌ها طراحی و اراده دشمن بر اسقاط و فروپاشی و براندازی نظام بوده، عبور کرده‌ایم؛ یعنی هر روز ما با دشمن درگیر بودیم. بعضی از روزها شاخص هستند و به دلیل اوج داشتن آن‌ها در حفظ این انقلاب شاخص‌ترند، اما خصلت ایام الهی همه روزها به قوت خود باقی است و ما هر روز به دنبال حفظ این امانت بزرگ الهی هستیم؛ یعنی نه اینکه در مقاطعی این انقلاب حفظ شده و بعد دشمن آرام گرفته و ما در مسیری هموار حرکت کرده‌ایم و تهدید خاموش شده؛ نه این‌گونه نبوده، بلکه همیشه شعله‌های خطرناک آتشفشان تهدید فوران کرده است و دشمن همانند آتشفشان، آتش ریخته است و هر روز این انقلاب حفظ شده است. این مقاومت پیوسته است و انقطاع ندارد؛ چون عمل دشمن و تمرکز او بر قلب انقلاب ما همیشه بوده است.

وی افزود: در این مدت نمی‌توان زمانی را یافت که جمهوری اسلامی ایران، قلب کره زمین در جغرافیای ۴۲ سال گذشته نباشد. نقش جغرافیای سیاسی انقلاب اسلامی نقش قلب در همه تحولات ۴۲ سال گذشته بوده است و هنر امام (ره) و پس از امام که پیچیدگی‌ها هم متنوع‌تر، سخت‌تر، همه‌جانبه‌تر، نزدیک‌تر و خطرناک‌تر شده است، این بوده که توانسته‌اند تمرکز دشمن را بر این سرزمین متلاشی کنند که این کار مشکلی است.

دشمن در همه جبهه‌ها شکست خورده است
فرمانده کل سپاه گفت: حذف تمرکز دشمن از قلب انقلاب و وسعت دادن به جبین انقلاب و گسترش پیشانی جبهه خیلی عظمت دارد. برای دشمن شکست‌ها تکرار شده است؛ از همه زوایا آمده‌اند و تمام راه‌ها را تجربه کرده‌اند؛ از همه مسیرها برای تسلیم انقلاب وارد شده‌اند؛ اقتصاد، فرهنگ، امور اجتماعی، اطلاعاتی، رسانه‌ای، نظامی و سیاسی. هرچه ما به زمان حال نزدیک شده‌ایم، این تهاجمات همراه و همزمان باهم شده‌اند و ما درست امروز در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که همه تهاجمات دشمن همزمان علیه انقلاب ما وجود دارد و در عین حال ما هم در همه جبهه‌ها در حال نبردیم؛ اما در یک قضاوت دقیق، تا این لحظه دشمن در همه این جهات نبرد شکست خورده است و این‌ها واقعیت است.

آسیب‌ناپذیری ما ناشی از هنر رهبری است
سردار سلامی عنوان کرد: اینکه دشمن نتوانسته است و ما آسیب‌ناپذیر مانده‌ایم، اعجاز است؛ معجزه‌ای به نام نصرت، اعجازی به نام حکمت، این حاکمیت اراده الهی است و این از تنویر و نورانیت از شاهکار ولایت ناشی می‌شود و لاغیر. همه چیز سبقه، ولی به خود می‌گیرد. هر کشور و ملتی به اندازه روح، تدبیر و حکمت رهبرش کوچک یا بزرگ می‌شود، استثنا هم ندارد، این قاعده است؛ چون رهبر تکثیر می‌شود، شخصیت، منطق و روح می‌سازد، قدرت تولید می‌کند و او می‌تواند قلت مستضعفان را بعد از ۴۲ سال به یک قدرت معتبر به رسمیت شناخته شده و دارای خط اثر جهانی تبدیل کند.

وی افزود: اینکه ما در این ۴۲ سال آسیب ندیدیم، ناشی از هنر رهبری است و اینکه دشمن آسیب دیده، هنر رهبری است، اینکه او با همه جنگیده است، هنر رهبری است، اینکه اجازه نداده است کسی با او بجنگد، هنر رهبری است، این عبارات ادبیات نیست، حقیقت است. همه خلع سلاح شده‌اند. سال‌های سال این را دیده‌ایم.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: من در دو سال گذشته بیشتر به این حقیقت رسیده‌ام که رهبری چگونه ابتکار می‌کند و شجاعت تصمیم دارد و تصمیمات محکم به دو مفهوم آراسته به حکمت و مصمم و مؤمنانه می‌گیرد که تردید هم به آن راه ندارد، ما بارها تا لبه‌های جنگ پیش می‌رفتیم، ولی حکمت او اجازه این را نمی‌داد که دشمن رهیافتی برای جنگ داشته باشد. دشمن کتک می‌خورد، نمی‌توانست پاسخ دهد، راه‌ها برایش بسته می‌شد. در این زمینه مصادیق قابل بیان نیست، ولی مفاهیم قابل بیان است.

سردار سلامی تصریح کرد: دشمن فرسوده شد. قدرت آمریکا را نمی‌شد یک‌روزه شکست داد، این قدرت باید در زمان فرسوده می‌شد. فرسایش و تحلیل تدریجی قدرت دشمن در زمان از ابتکارات و از اختصاصات تدبیر و حکمت رهبری معظم انقلاب اسلامی است؛ چه در حیات و زعامت امام راحل و چه در دوران پر برکت رهبری عزیز و عظیم‌الشأن انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی).

وی ادامه داد: اما در خصوص سپاه، همان‌طور است که رهبر معظم انقلاب اسلامی چند سال پیش آن را مصداق «اسس علی التقوی» دانستند. سپاه یک سازمان معنوی است. تفاضل و برتری سپاه نسبت به همه ارتش‌های جهان همین تقوی و معنویت است. روش سپاه نه آنکه تقوی است، بلکه بر ستون تقوا پایه‌گذاری شده و در دامنه مواضع، اندیشه‌ها و دیدگاه‌ها و نگرش‌های رهبری عمل می‌کند. جبهه سیاسی ما هم انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه درباره نقش مردم در پیشرفت کشور گفت: ما خالصانه برای مردم کار می‌کنیم. مردم سرزمین رشد انقلاب هستند، ما با مردم قوی هستیم، ما با موشک‌های‌مان قوی می‌شویم؛ اما اصل قدرت را موشک نمی‌دانیم. قدرت ما درون قلب‌ها و ذهن‌های مردم است، درون چشم‌های پر محبت و درون لفظ‌های روحیه بخش و درون اراده آن‌ها، درون صبر و شکیبایی آن‌ها و سر سفره‌های کم‌بضاعت و با بضاعت، درون آن‌هایی که برای تشییع پیکر یک فرمانده سپاهی ده‌ها شهیدشان زیر پای هم له می‌شوند. همه این مردم خوب هستند. خیلی سریع دل‌ها متمایل می‌شود، ظرفیت محبت مردم ما خیلی بالاست و زود این محبت خود را نشان می‌دهند.

نظرات بینندگان