arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۸۲۷
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۹ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

ناوالنی در جلسه محاکمه‌اش: هدف "ترساندن" میلیون‌ها تن است

مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین امروز سه‌شنبه در برابر دادگاه در مسکو گفت: تدابیر قضایی علیه من با هدف "ترساندن" مخالفان ولادیمیر پوتین است. او اضافه کرد: یک نفر را برای ترساندن میلیون‌ها تن پشت میله‌های زندان قرار می‌دهند. ناوالنی اظهار کرد: ما ثابت کردیم پوتین با کمک سیستم اطلاعات اف.اس.بی تلاش ترور را مرتکب شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین امروز سه‌شنبه در برابر دادگاه در مسکو گفت: تدابیر قضایی علیه من با هدف "ترساندن" مخالفان ولادیمیر پوتین است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، الکسی ناوالنی، چهره‌ مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در جلسه محاکمه‌اش گفت: اصلی‌ترین مساله در این روند ترساندن تعداد زیادی از مردم است، این چنین امور اداره می‌شود.

او اضافه کرد: یک نفر را برای ترساندن میلیون‌ها تن پشت میله‌های زندان قرار می‌دهند.

ناوالنی بار دیگر مقامات روسیه را به تلاش برای ترور خود متهم کرد. ناوالنی که تابستان گذشته پس از مسمومیت با سم اعصاب نوویچوک برای درمان به آلمان رفته بود، پس از بازگشت به مسکو بازداشت و روانه زندان شد.

علت بازداشت ناوالنی اینطور عنوان شده که او در زمان تعلیق حکمی که شش سال پیش دادگاه برای او به "اتهام فساد مالی" صادر کرده، به طور مرتب موقعیت خود را به پلیس گزارش نداده است. بازداشت او به اعتراضات سراسری در روسیه و در پی آن تنش‌های جدید بین روسیه و کشورهای غربی منجر شده است.

ناوالنی اظهار کرد: ما ثابت کردیم پوتین با کمک سیستم اطلاعات اف.اس.بی تلاش ترور را مرتکب شده است.

او اضافه کرد: الان بسیاری از مردم این را می‌دانند و دیگران هم خواهند فهمید. این مساله این مرد را در مخفیگاه به جنون وامی‌دارد.

در این جلسه نمایندگان دادستانی تاکید کردند: ناوالنی به "صورت برنامه‌ریزی شده و عمدا" شروط حکم حبس سه سال و نیمه تعلیقی را نقض کرده و باید حکم اجرا شود.

نظرات بینندگان