arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۹۹۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۰ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

زالی: هنوز تصمیمی برای تعطیلی جشنواره فجر گرفته نشده‌

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در حال بررسی شیوه اجرای پروتکل های بهداشتی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هستیم و هنوز تصمیمی برای تعطیلی این جشنواره گرفته نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در حال بررسی شیوه اجرای پروتکل های بهداشتی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هستیم و هنوز تصمیمی برای تعطیلی این جشنواره گرفته نشده است.

دکتر علیرضا زالی روز چهارشنبه در خصوص حواشی جشنواره فیلم فجر مبنی بر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در شرایط شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: در روزهای گذشته گفت و گوهایی با مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص جشنواره فیلم فجر داشته ایم.

وی ادامه داد: ما منتظر مستندات کافی از سوی وزارت ارشاد مبنی بر اجرا یا اجرا نشدن پروتکل های بهداشتی هستیم و هنوز بدون مستندات لازم نمی توانیم تصمیمی برای ادامه برگزاری جشنواره یا تعطیلی آن بگیریم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین گفت: پس از بررسی های لازم تصمیمات ستاد اعلام می شود.

زالی درخصوص برگزاری مراسم نمادین راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت موتوری هم تاکید کرد: ما تابع تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا هستیم.

به گزارش ایرنا، در روزهای گذشته تصاویر و ویدیوهایی از برگزاری افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در فضای مجازی و برخی رسانه ها منتشر شد که انتقادهای بسیاری را در زمینه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی به دنبال داشت.

علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون وزیر بهداشت ایران روز گذشته درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: بنابر تمهیدات صورت گرفته قرار است حداکثر از ۳۰ درصد ظرفیت سالن استفاده شود که کارشناسان وزارت بهداشت آخر هفته گزارشی از شیوه برگزاری تهیه می کنند و اگر مشاهده شود پروتکل‌ها رعایت نشده‌اند از برگزاری جشنواره در هر مرحله‌ای که باشد، جلوگیری می‌کنیم.

محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم از احتمال لغو و جلوگیری از برگزاری جشنوارهای فجر در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

وی گفت: در داخل سالن سینما نباید انتظار وجود داشته باشد. به محض ورود با بلیت الکترونیک، فرد باید به سالن هدایت شده و فضای دو متر در دو متر یا فضای چهار مترمربع برای هر فرد باید رعایت شود.

نظرات بینندگان