arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۲۰ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

نخود سیاه کیلویی ۶۰ هزار تومان!

پیدا کردن نخود سیاه دیگر بهانه‌ خوبی برای دور زدن افراد نیست، چرا که این روزها، این قلم کالا هم در بازار موجود است. اما جالب است که بدانید این روزها نخود سیاه هم در بازار حبوبات کشورمان موجود است و بنابراین در حال حاضر این محصول به حدی هم که غیرقابل دسترسی می‌پنداشتند، نیست. مشاهده فهرست حبوبات موجود در بازار نشان می‌دهد که نخود سیاه در بسته بندی ۹۰۰ گرمی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران جوان: پیدا کردن نخود سیاه دیگر بهانه‌ خوبی برای دور زدن افراد نیست، چرا که این روزها، این قلم کالا هم در بازار موجود است.

از قدیم وقتی می‌خواستند کسی از مطلب یا موضوعی آگاه نشود، او را به دنبال کاری بیهوده و سخت می‌فرستادند که در اصطلاح می‌گفتند فلانی را دنبال نخود سیاه فرستادند. بر این اساس فرد را به بهانه‌ پیدا کردن نخود سیاه که پیدا کردن آن دشوار است به جایی می‎فرستند که به این زودی‌ها برنگردد.

اما جالب است که بدانید این روزها نخود سیاه هم در بازار حبوبات کشورمان موجود است و بنابراین در حال حاضر این محصول به حدی هم که غیرقابل دسترسی می‌پنداشتند، نیست. مشاهده فهرست حبوبات موجود در بازار نشان می‌دهد که نخود سیاه در بسته بندی ۹۰۰ گرمی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

نخود سیاه چیست؟

نخود سیاه (Black Chickpeas) یکی از گونه‌های کمیاب نخود و از انواع حبوبات است که به عنوان یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی شناخته می‌شود. در طب سنتی از نخود سیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن، استفاده می‌شود. این گونه‌ از نخود که دانه‌های آن را به دو بخش می‌کنند با نام لپه در بازار عرضه می‌شود. البته نخود سیاه به شکل غیر لپه کمیاب است و بر همین اساس ضرب‌المثل «کسی را پی نخود سیاه فرستادند» رایج شده است.

نخود سیاه کیلویی ۶۰ هزار تومان!

نظرات بینندگان