arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۲ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

عکس‌های اینستاگرام به ارتقای هوش مصنوعی فیس بوک کمک می‌کنند

فیس بوک با جمع بندی عکس‌های منتخب از میان یک میلیارد عکس اینستاگرام، برای آموزش الگوریتم هوش مصنوعی استفاده می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


فیس بوک با جمع بندی عکس‌های منتخب از میان یک میلیارد عکس اینستاگرام، برای آموزش الگوریتم هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به طور سنتی، الگوریتم‌های هوش مصنوعی در مورد مجموعه داده‌هایی که قبلاً توسط انسان‌ها طبقه بندی شده اند، آموزش دیده اند، به عنوان مثال گربه، سگ یا گل. اما عکس‌های اینستاگرام بدون برچسب گذاری به الگوریتم ارائه شدند.

پس از آن، فیس بوک گزارش داد که توانست تصاویر را با دقت ۸۴.۵ ٪ به درستی شناسایی کند. فیس بوک سیستم خود را Seer نامیده است که مخفف خود نظارت شده است. کالوم چیس، متخصص هوش مصنوعی فیس بوک، گفت اگر این سیستم در طولانی مدت موثر و قوی ظاهر شود می‌تواند گام مهمی  باشد. شرکت‌های دیگری نیز هستند که روی فرآیند‌های مشابه کار می‌کنند.

عکس‌های اینستاگرام

فیس بوک گفت که اگرچه این نوع تکنیک قبلاً در الگوریتم‌های مربوط به پردازش زبان  موفقیت کسب کرده است، اما تصاویر، چالش دیگری دارند. دلیل این امر آنست که تشخیص کلمات منفرد نسبت به قسمت‌های مختلف تصویر آسان‌تر است، برای مثال، کدام قسمت از تصویر، یک درخت است، یا یک حیوان، به خصوص وقتی یک تصویر ممکن است حاوی هر دو (درخت، حیوان) باشد.

  این شرکت در وبلاگ خود نوشت: 《 استفاده از تصاویر، الگوریتم باید تصمیم بگیرد که کدام پیکسل به کدام مفهوم تعلق دارد. بعلاوه، همین مفهوم بین تصاویر بسیار متفاوت خواهد بود، مثلاً با گربه در حالت‌های مختلف یا از زوایای مختلف مشاهده شود. 》

فیس بوک افزود که امکان آموزش الگوریتم‌ها روی مجموعه داده‌های عظیمی که ابتدا توسط بشر دسته بندی نشده بود، همچنین می‌تواند در نبرد با برنامه‌هایی که تعصب نژادی یا جنسیتی دارند، کمک کند.

نظرات بینندگان