arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۰ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

فریده سپاه‌منصور: بازیگر پیشکسوتی را می‌شناسم که مسافرکشی می‌کند

فریده سپاه‌منصور گفت: کرونا بلای جان بازیگران شده است، بسیاری از هم صنف‌های خود را می شناسم که یکسال است کار نکرده اند، برخی حقوق بازنشستگی دارند و به هر سختی گذران زندگی می کنند اما به واقع برخی از آنها طی یکسال پیش هیچ درآمدی نداشته اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فریده سپاه‌منصور گفت: کرونا بلای جان بازیگران شده است، بسیاری از هم صنف‌های خود را می شناسم که یکسال است کار نکرده اند، برخی حقوق بازنشستگی دارند و به هر سختی گذران زندگی می کنند اما به واقع برخی از آنها طی یکسال پیش هیچ درآمدی نداشته اند.

فریده سپاه منصور درباره آخرین مجموع فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر مشغول به کار خاضی نیستم، آخر سال است و معمولا در این فصل اکثریت پروژه ها استراحت می‌خورند، حال که کرونا هم مزید بر علت شده و در کل کار کمتر از سابق شده است.

وی در همین راستا ادامه داد: از وقتی که کرونا رخ داده کلا میزان تولیدات به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده اند، پیشتر سالی دو یا سه پیشنهاد خوب داشتم که ارزش وقت گذاشتن را داشت اما امروز دیگر خبری از همان تعداد پیشنهادات هم نیست.

بازیگر فیلم سینمایی «مهمان مامان» در همین رابطه تاکید کرد: کرونا بلای جان بازیگران شده است، بسیاری از هم صنف‌های خود را می شناسم که یکسال است کار نکرده اند، برخی حقوق بازنشستگی دارند و به هر سختی گذران زندگی می کنند اما به واقع برخی از آنها طی یکسال پیش هیچ درآمدی نداشته اند، بازیگر پیشکسوتی را می شناسم که مشغول مسافرکشی شده است.

وی با نقد نبود حمایت از هنرمندان پیشکسوت اظهار کرد: تا کی باید هنرمند پیشکسوت درگیر بیماری شود تا یاد او بیفتیم، چرا وقتی زنده است و می تواند از زندگی لذت ببرد باید تنها باشد، چه فایده وقتی که هنرمند در بستر بیماری باشد به او سر بزنیم و یا حال و احوال او را بپرسیم؟ متاسفانه تا آنجا که می دانم در طی سال پیش هیچ حمایتی از هنرمندان، مخصوصا پیشکسوتان نشده است.

بازیگر سریال «هشت و نیم متر» در همین رابطه ادامه داد: وقتی همه می گویند که کرونا برای سنین بالا خطر دارد وقتی به هنرمندان پیشکسوت کمکی نمی شود آنها مجبور به قبول نقش های کم و پروژه های ضعیف می شوند تا بالاخره در آمدی داشته باشند، همین عاملی است تا در معرض کرونا قرار گرفته و بیمار شوند، کم نبودند عزیزانی که طی یکسال گذشته به دلیل بیماری کرونا از دست داده ایم.

وی در همین رابطه تصریح کرد: آنچه مشخص است اینکه عوامل پشت صحنه سینما و تلویزیون از بازیگران دستمزد بسیار کمتری می گیرند، دستمزدی که با آن می‌توانند به سختی زندگی خود را سپری کنند، دستمزدی که در بسیاری از مواقع از حقوق کارگری هم کمتر است. حال تصور کنید همین حقوق و دستمزد کم نزدیک به یکسال قطع شده است و این عزیزان زحمتکش پشت صحنه خجالت زده خانواده خود شده اند.

وی درباره موضوع حصارکشی اطراف تئاتر شهر اظهار کرد: من هم اخباری در این مورد شنیده ام، البته می گویند حصارکشی به معنای منع عبور و مرور نیست بلکه می خواهد محوطه مشخص شد، اما به نظر من مشکلات اطراف تئاترشهر بنیادی تر از این حرفها است که بخواهد با وجود و یا عدم وجود یک حصار حل شود.

سپاه منصور با تاکید بر لزوم حضور چندین نهاد برای حل مشکلات تئاترشهر خاطرنشان کرد: حل مشکلات تئاترشهر به یک عزم جدی و همکاری چندین نهاد و مرکز با هم بستگی دارد، خود این مجموعه به تنهایی نمی تواند مشکلی را حل کند پس از اگر دغدغه حل معضلات اجتماعی اطراف این مجموعه تئاتری و فرهنگی را داریم باید واقع بینانه به آن نگاه کنیم.

میزان 

نظرات بینندگان