arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۶ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

رییس سازمان زندان ها: به دنبال خالی کردن زندان‌ها به هر قیمتی نیستیم

رئیس سازمان زندان ها در اولین برنامه سفر به استان کردستان با حجت الاسلام حسینی رئیس کل دادگستری کردستان دیدار و گفتگو کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حاج محمدی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: برای توسعه خدمات قضایی و همکاری با مراجع قضایی، تمام زندان‌های کشور به طور مرتب با شاخص‌های قضایی پایش می‌شوند.

وی با اشاره به طرح پایش و غربالگری زندان‌ها با هدف کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: به همکاران قضایی و جامعه این اطمینان را می‌دهیم که افراد مستحق تخفیف که در فرآیند اصلاح و تربیت متنبه شده و شرایط بازگشت به جامعه را‌ دارند شناسایی می‌کنیم و نمی خواهیم زندان ها را به هر قیمتی خالی کنیم.

حاج محمدی با اشاره با آداب قضا در نظام اسلامی گفت: هدف نهایی از برخورد با مجرم اصلاح و تربیت اوست و گاه یک نگاه مهربانانه و یک توصیه همکار قضایی ما را به آن هدف می رساند.

رئیس سازمان زندان ها افزود: قاضی نقش طبابت و تربیتی دارد و ما در زندان ها در نقش پرستاری هستیم که نسخه های قضات را اجرا می کنیم و وظیفه داریم وضعیت زندانی را صادقانه پایش و گزارش دهیم.

عضو شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به اینکه اصلاح مجرمین ماموریت مشترک قوه قضاییه و سازمان زندان هاست افزود: در کردستان ضدانقلاب طمع بیشتری دارد و دام های مختلف را برای صبر جوانان ما پهن کرده اما عملکرد خوب ما می تواند نقشه های آنان را نقش برآب کند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که دشمن سعی می کند زندان را تهدید معرفی کند ما با نوع نگاه انسانی و اخلاقی و عملکرد خوب می توانیم از این تهدید یک فرصت بسازیم.

در این جلسه حجت الاسلام سیدحسین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان ضمن تشکر از حضور رئیس سازمان زندان ها گفت: کردستان شهر مجاهدت های خاموش است و به لطف خداوند همکاری خوبی بین نهادهای مختلف در این استان برای خدمت رسانی به مردم وجود دارد.

وی تصریح کرد: سیاست ها و برنامه های خوب قوه قضائیه و سازمان زندان ها را در این استان با جدیت پیگیری می کنیم.

گفتنی است در ابتدای این جلسه فتحی مدیرکل زندان های استان کردستان گزارشی از وضعیت زندان ها ارائه کرد.

نظرات بینندگان