arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۶۲۸
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۹ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

آذری جهرمی: پدر خوانده‌های سیاسی راه را برای جوان‌ترها باز کنند / با این رویه در انتها خودتان می‌مانید و قطاری خالی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه عرصه اجرا در کشور نیازمند نیروی جوانانه است گفت: امیدوارم پیرمردها و پدرخوانده‌های سیاسی عرصه مدیریتی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند و اجازه دهند تا جوانان وارد عرصه شوند و با تنگ نظری قطار انقلاب را خلوت و خلوت تر نکنند؛ چون با این رویه در انتها خودشان می‌مانند و قطاری خالی.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه عرصه اجرا در کشور نیازمند نیروی جوانانه است گفت: امیدوارم پیرمردها و پدرخوانده‌های سیاسی عرصه مدیریتی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند و اجازه دهند تا جوانان وارد عرصه شوند و با تنگ نظری قطار انقلاب را خلوت و خلوت تر نکنند؛ چون با این رویه در انتها خودشان می‌مانند و قطاری خالی.

محمد جواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی حوزه روستایی استان هرمزگان که با حضور فریدون همتی، استاندار هرمزگان و مدیران استانی برگزار شد ضمن تبریک مبعث رسول اکرم(ص) گفت: حکومتی که بر پایه اسلام بنا می‌شود، اگر همراستا با هدف بعثت و هدایت اسلام حرکت نکند قطعا زیان خواهد دید.

وی افزود: یکی از این سجایای اخلاقی و یکی از نکات بارز اخلاقی عمل به وعده و سر قول بودن است. اگر مسوولی قولی بدهد و عمل نکند بی‌اخلاقی را ترویج می‌کند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: وعده‌های تو خالی مردم را خسته، مایوس می‌کند. چرا که بنا بر روایات مردم به حاکمان خود نگاه می‌کنند.

آذری جهرمی تصریح کرد: بنده به عنوان نماینده حاکمیت وعده‌ای در سفر شهریور ماه به مردم هرمزگان دادم که شاخص‌های ارتباطی استان به‌لحاظ توسعه ارتباطات روستایی را از ۶۰ درصد متناسب با برنامه ششم توسعه به ۸۰ درصد تا پایان برنامه برسانیم.

وی تاکید کرد: ما قول دادیم به مردم که در این شرایط کرونایی بچه‌های محروم از تحصیل بازنمانند و من امروز خوشحالم که توانستم به مردم استان هرمزگان بگویم که سر قولم بوده ام و به وعده ام عمل کرده ام.

وزیر ارتباطات با اشاره به سفر روز گذشته خود به شهرستان بشاگرد گفت: دیروز در بشاگرد رضایت مردم را دریافتم. من دیروز تنها سوالی که از مردم پرسیدم این بود که «مردم آیا از ما رضایت دارید؟» و وقتی جواب مثبت و تایید مردم روستایی بشاگرد را شنیدم و خوشحال شدم که این رضایت در این مرحله وجود داشت.

وی افزود: قول اساسی ما این بود که مجموعه پروژه‌هایی را انجام دهیم که شاخص توسعه روستایی استان در حوزه ارتباطات را بالاتر از سطح کشور برسانیم و امروز این اتفاق افتاده است. این شاخص از ۶۰ درصد به بالای ۸۲ درصد رسیده است. یعنی از اهداف برنامه ششم توسعه ۲ درصد جلوتر هستیم.

آذری جهرمی ادامه داد: ۲۸۱ روستا تا امروز متصل شده‌اند و ۲۵ روستای دیگر هم به این مجموعه اضافه می‌شود. یعنی در مجموع ۳۰۶ روستای هرمزگان به شبکه ارتباطی متصل خواهند شد. ۱۳۶ هزار نفر با این توسعه به شبکه جهانی متصل شده‌اند و عدالت ارتباطی برای آنها برقرار شده است.

وی تصریح کرد: این توسعه امکان نظارت مردم بر مسوولین در این مناطق فراهم شد که این برکت بزرگی است برای مسوولین که تحت نظارت مردم باشند. این ظرفیت بزرگی است که فضای مجازی فراهم کرده است.

وزیر ارتباطات درباره برنامه های آینده برای توسعه ارتباطی در استان گفت: دیروز به طور رسمی 5G توسط ایرانسل در کیش متصل شد. همراه اول هم به زودی در قشم و بندرعباس نسل پنجم ارتباطی را راه‌اندازی خواهند کرد.

وی افزود: خبر خوب دیگر در ارتباط با توسعه ارتباطی استان این است که ارتباطات سه پاره تن کشور یعنی جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، با تکمیل شبکه رینگ فیبر نوری به طور کامل محقق خواهد شد. ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار شده است که دیروز برنده مناقصه این پروژه که یک شرکت ایرانی است مشخص شد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در این جسله عنوان شد که توسعه ارتباطات روستایی عیدی به مردم استان هرمزگان است گفت: من معتقدم این اقدامات عیدی نبود بلکه این حق مردم بود و ما منتی برای انجام وظیفه نداریم.

وی افزود: اما از امروز در مناطقی که شاهد افتتاح پروژهای ارتباطی در آن بودیم، دو اپراتور تلفن همراه به مدت یک هفته خدمات اینترنت خود را به صورت رایگان عرضه می‌کنند و این هم به عنوان عیدی به مردم روستاهای استان هرمزگان و خوشامدگویی اپراتورها به آنها تقدیم می‌شود.

آذری جهرمی در ادامه ضمن تشکر از نمایندگان استان به خاطر همراهی و اعتمادی که به او به عنوان یک وزیر جوان گفت: به هر حال معرفی وزیر جوان یک سنت شکنی بود. امیدوارم این روند استمرار داشته باشد و اجازه دهند جوانان موثرتر و پرانرژی‌تری در کشور بیایند و منشا خدمات شوند.

وی افزود: مردم چشم انتظار تغییر هستند و این تغییر بخشی با تغییر بین نسلی محقق می‌شود. امیدوارم پیرمردهای سیاسی پدرخواندگی در عرصه سیاسی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند و با تبعیت از رهبر معظم انقلاب اجازه دهند جوانان وارد عرصه شوند و با تنگ نظری قطار انقلاب را خلوت و خلوت تر نکنند، چون در انتها خودشان می‌مانند و قطاری خالی.عرصه اجرا در کشور نیازمند نیروی جوانانه است.

در خاتمه وزیر ارتباطات با تشکر از همراهی استاندار، مدیران استانی و نمایندگان استان و تمام کسانی که در توسعه ارتباطات در استان هرمزگان نقش آفرینی کرد ابراز امیدواری کرد که به زودی تمامی روستاهای استان به شبکه ارتباطی متصل شود

نظرات بینندگان