arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۶۳۹
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۰ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

ارتش رژیم صهیونیستی برای اولین بار پرونده سید حسن نصرالله را فاش کرد

مرکز اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در اقدامی بی‌سابقه با انتشار اطلاعاتی از سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان موافقت کرد. آحارونوت در ادامه افشاگری انحصاری خود مدعی شد: سید حسن نصرالله (۶۰ ساله) در سال ۱۹۹۲ در سمت دبیرکلی حزب‌الله قرار گرفت و از زمان "جنگ دوم لبنان" (عنوانی که اسرائیل برای جنگ سال ۲۰۰۶ به کار می‌برد) در تابستان ۲۰۰۶، مدیریت امور این سازمان "تروریستی" را "از داخل تانکری که در آن زندگی می‌کند"، در دست دارد!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مرکز اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در اقدامی بی‌سابقه با انتشار اطلاعاتی از سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان موافقت کرده و فاش کرد که این مرکز سال‌ها است رفتارها و عملکرد نصرالله را به صورت شبانه‌روزی زیر نظر دارد.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت با انتشار انحصاری گزارش منتشر شده از سوی دفتر تحقیقات مرکز اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی نوشت: مسؤولان پرونده نصرالله در این مرکز اذعان کردند که اطلاعاتی محرمانه از شخصیت نصرالله را در راستای تلاش برای شناخت او و تحلیل اقداماتی که ممکن است انجام دهد، جمع‌آوری کرده‌اند.

یک محقق مسایل استراتژیک روزنامه آحارونوت نیز اظهار کرد: نصرالله به پیگیری مطبوعات عبری علاقه دارد و همواره آنها را دنبال می‌کند تا حدی که او کارشناسان، تحلیلگران و روزنامه‌نگارانی که اخبار را پوشش می‌دهند، می‌شناسد و این کار را با هدف اطلاع یافتن هر چه بیشتر از وضعیت جامعه اسرائیلی انجام می‌دهد.

این محقق اسرائیلی در ادامه مدعی شد: بر اساس اطلاعاتی که برای اولین بار منتشر می‌شوند، از منظر شخصیتی، صحبت درباره مردی است که تمامی کارها و مسایل را خود به دست می‌گیرد و به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد به او اطلاعات بدهد چرا که نسبت به تمامی اطرافیان خود "تردید" دارد.

او افزود: نصرالله به دلیل حساسیت امنیتی و نگرانی از شنود مکالماتش توسط اسرائیل از تلفن همراه هوشمند استفاده نمی‌کند بنابراین او پیغام‌های داخلی و خارجی را از طریق نعیم قاسم، معاون خود به صورت چهره به چهره و حضوری، بدون استفاده از تلفن و یا دیگر وسایل ارتباطی انتقال می‌دهد.

آحارونوت در ادامه افشاگری انحصاری خود مدعی شد: نصرالله (۶۰ ساله) در سال ۱۹۹۲ در سمت دبیرکلی حزب‌الله قرار گرفت و از زمان "جنگ دوم لبنان" (عنوانی که رژیم صهیونیستی برای جنگ سال ۲۰۰۶ به کار می‌برد) در تابستان ۲۰۰۶، مدیریت امور این سازمان "تروریستی" را "از داخل تانکری که در آن زندگی می‌کند"، در دست دارد!

همچنین این روزنامه عبری زبان به نقل از مرکز تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی نوشت، با وجود اینکه نصرالله ۶۰ سال داشته و در گروه افراد در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارد، اما از دریافت واکسن فایزر و یا هر واکسن آمریکایی دیگری خودداری کرده است، این مرکز به اینکه نصرالله چه نوع واکسنی دریافت کرده و یا اینکه آیا اساسا واکسنی زده است یا نه، اشاره‌ای نکرد.

مرکز اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در ادامه باز هم مدعی شد: "نصرالله از زمان ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران همانند یک نخست وزیر، وزیر دفاع و فرمانده منطقه‌ای نظامی عمل می‌کند، او نسبت به گذشته به افراد کمتری اعتماد می‌کند و از انتصاب افراد جدیدی از حزب در سمت‌های رهبری سیاسی و یا فرماندهی نظامی خودداری می‌کند".

با این حال این مرکز پس از طرح ادعاهای دیگری درباره فرزندان دبیرکل حزب الله، اعتراف کرد که نصرالله از خطرناک‌ترین دشمنان رژیم صهیونیستی بوده و کنترل ده‌ها هزار راکتی را در دست دارد که قادر به زدن هر نقطه و هدفی در عمق اراضی اشغالی هستند.

انتشار این پرونده در چارچوب جنگ روانی شدید میان رژیم صهیونیستی و حزب الله انجام شد که پس از ایران در لیست خطرناک‌ترین دشمنان این رژیم قرار دارد، در حالیکه جنبش حماس در جایگاه سوم قرار دارد.

نظرات بینندگان