arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۱ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۹

ترامپ: اگر رئیس جمهور نبودم، شاید اصلا واکسن کرونا نداشتید

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک بیانیه خطاب به مردم این کشور اعلام کرد، اگر او رئیس‌جمهور نبود آمریکایی‌ها شاید هیچ وقت به واکسن کرونا دسترسی پیدا نمی‌کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک بیانیه خطاب به مردم این کشور اعلام کرد، اگر او رئیس‌جمهور نبود آمریکایی‌ها شاید هیچ وقت به واکسن کرونا دسترسی پیدا نمی‌کردند.

در حالی که از نظر تحلیلگران غربی یک دلیل اصلی شکست «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری عملکرد ضعیف دولتش در مدیریت بحران همه گیری ویروس کرونا بوده است، او معتقد است اگر رئیس جمهور نبود، شاید آمریکایی ها هیچ وقت به واکسن دسترسی پیدا نمی کردند.

دفتر «دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا» شامگاه چهارشنبه (به وقت محلی این کشور) بیانیه ای درباره واکسن کرونا منتشر کرد و از مردم این کشور خواست یادشان نرود که او عامل اصلی دسترسی آنها به این واکسن است.

رئیس جمهور سابق آمریکا در این بیانیه همانند دوره ریاست جمهوری خود بار دیگر بیماری کووید-۱۹ (ویروس کرونا) را «ویروس چینی» خوانده است.

او خطاب به مردم آمریکا تصریح کرد: «من امیدوارم که همگان وقتی واکسن کووید-۱۹ را که من اغلب به آن واکسن چینی خوانده ام، دریافت می کنند به خاطر داشته باشند اگر من رئیس جمهور نبودم، شما شاید در بهترین حالت برای پنج سال قادر به دسترسی به آن "تزریق" زیبا نبودید و شاید هیچ وقت آن را دریافت نمی کردید».

تمجید ترامپ از عملکرد خودش در شرایطی انجام شده که یکی از اصلی ترین انتقادات مخالفان او طی یک سال پایانی ریاست جمهوری وی، آمار فوتی ها و مبتلایان به ویروس کرونا بوده است؛ آماری که این کشور را در صدر فهرست کشورهای درگیری در بحران همه گیری کرونا قرار داده بود.

هم زمان با این اظهارنظر رئیس جمهور سابق آمریکا درباره واکسن کرونا، تازه ترین خبرها نشان می دهد ۱۶۰۰ آمریکایی دیگر در یک شبانه روز قربانی کرونا شدند.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست کم یکهزار و ۵۷۰ مورد جدید، شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده به ۵۲۹ هزار و ۲۱۳ نفر افزایش یافت.

طی شبانه روز گذشته، با ابتلای دست کم ۵۹ هزار و ۵۵ مورد جدید، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۲۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۸۴۱ نفر رسید.

نظرات بینندگان