arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۶۷۸۹
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۷ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۹

درخواست قم برای خروج از تک شهرستانی / وزیر کشور: شهرستان جدید به این استان الحاق می شود

وزیر کشور به درخواست قم برای خروج استان از تک شهرستانی اشاره کرد و گفت: ایجاد دو شهرستان در استان قم مورد درخواست مردم و نمایندگان بود که باهمت و پیگیری همه دوستان انجام شد و تا انتهای این دولت به ثمر خواهد رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: وزیر کشور به درخواست قم برای خروج استان از تک شهرستانی اشاره کرد و گفت: ایجاد دو شهرستان در استان قم مورد درخواست مردم و نمایندگان بود که باهمت و پیگیری همه دوستان انجام شد و تا انتهای این دولت به ثمر خواهد رسید.

عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز در آیین افتتاح99 پروژه شهری که در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهرداری قم برگزار شد با تأکید بر رفع کمبودهای استان قم اظهار داشت: باید عقب‌افتادگی‌های قم برطرف شده و از طرف دیگر شئون این شهر و جایگاه آن در نظر گرفته شود.

وی از اختصاص بودجه برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی خبر داد و افزود: از محل اعتبارات کرونا قرار است با تهاتر نفت 5 هزار اتوبوس و دو هزار واگن تأمین شود که نیاز استان قم هم در نظر گرفته خواهد شد.

وزیر کشور به درخواست استان قم برای خروج استان از تک شهرستانی اشاره کرد و گفت: ایجاد دو شهرستان در استان قم مورد درخواست مردم و نمایندگان بود که باهمت و پیگیری همه دوستان انجام شد و تا انتهای این دولت به ثمر خواهد رسید.

رحمانی فضلی ادامه داد: در سال 99 انتظار مشکلات امنیتی فراوانی در کشور داشتیم و دشمنان هر چه تهدید و تحریم و کار سیاسی بود متمرکز کرده تا در ایران اتفاقی بیفتد اما برخلاف خواست و نظر دشمن کشور را از سال 99 به‌خوبی عبور دادیم و بار اصلی مقاومت و استقامت در این مسیر به دوش مردم است.

وی در ادامه بعثت را محل عنایت رحمت الهی به‌واسطه پیامبر و محل اتصال انسان با حوزه وحی و وحدانیت دانست و بیان کرد: همه ما به‌عنوان کسانی که تحت رحمت و لطف الهی به‌واسطه بعثت بوده وظیفه‌داریم تا در گسترش و اثرگذاری بعثت ایفای نقش کنیم.

وزیر کشور با تشکر از شهردار قم، استانداری، نمایندگان و اعضای شورای شهر اسلامی قم عنوان کرد: ما به قم مدیون بوده و به‌نوعی از لطف مردم و علما و مجتهدان و مراجع و به‌ویژه از استان قدس حضرت معصومه(س) بهره بردیم و به‌تناسب این بهره دینی باید ادای دین کنیم.

رحمانی فضلی سپس وظیفه بعثتی نظام در برابر مردم را یادآور شد و خاطرنشان کرد: باید با ویژگی مدارا و لطف با مردم مواجه شویم چراکه مردم با همین ویژگی‌ها از ما استقبال می‌کنند.

نظرات بینندگان