arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۷۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۹ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مشهد در وضعیت زرد کرونایی/ استانداری خراسان رضوی: به مشهد سفر نکنید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در باره محدودیت سفر به مشهد در تعطیلات نوروزی فردا در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد اما از مردم تقاضا داریم تا حد امکان به مشهد و استان خراسان رضوی سفر نکنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در باره محدودیت سفر به مشهد در تعطیلات نوروزی فردا در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد اما از مردم تقاضا داریم تا حد امکان به مشهد و استان خراسان رضوی سفر نکنند.

محمد علی نبی‌پور روز شنبه در جلسه استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در خراسان رضوی افزود: در حال حاضر مشهد در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا سفر به شهرهای زرد و نارنجی ممنوع است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون سفر به شهرهای بزرگ مسافرپذیر مانند مشهد با وجود وضعیت زرد، ممنوع بوده است، اما تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص منوط به اعلام مکتوب ستاد ملی مقابله با کرونا است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: عادی‌انگاری، بی‌دقتی و بی‌مبالاتی نسبت به پروتکل‌های بهداشتی، ازدحام و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی خطر شیوع موج چهارم کرونا در مشهد و خراسان رضوی را بدنبال دارد.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت مشهد و استان خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا نسبت به سایر مناطق کشور خوب و قابل دفاع است، اما کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم خطر شیوع مجدد کرونا را در بردارد.

نبی‌پور ادامه داد: در حال حاضر وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خراسان رضوی به طور میانگین ۷۱ درصد است که باید در جهت افزایش آن قدم برداریم.

وی گفت: الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح ملی باید از توصیه و تذکر اخلاقی بیرون رود و بایدها و نبایدهای قانونی بویژه در دوران خریدهای عید نوروز و بازدیدهای نوروزی صورت گیرد.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: با هم‌افزایی و همکاری بین ارکان مختلف وضعیت خراسان رضوی در مقابله با کرونا مطلوب است، اما از تمامی دست‌اندرکاران تقاضا داریم از رفتارها و تعصبات تک بعدی پرهیز کرده و از مصوبات ستاد مقابله با کرونا حمایت کنند.

وی با اشاره به رشادتها و تلاشهای کادر بهداشت و درمان در معالجه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ادامه داد: گرچه کادر بهداشتی و درمانی در دوران شیوع کرونا زیر بار فشار مضاعف قرار گرفت اما تجربیات گرانسنگی را در راستای مقابله با همه‌گیری این ویروس به دست آورد.

بر اساس آخرین آمار رسمی، تاکنون یک میلیون و ۷۳۹ هزار و ۶۳۰ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۳ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۱ هزار و ۱۴۲ تن رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۷۹ بیمار بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

پاندمی کرونا تاکنون ۱۱۹ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۲۸ نفر را در جهان بیمار کرده و جان ۲ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۶۲۲ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است.

۹۶ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۱۹۴ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۲۹ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۴۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و ۵۴۵ هزار و ۵۴۴ قربانی این بیماری، بیشترین تعداد ابتلا و تلفات ناشی از کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است و پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا جایگاه پانزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.نظرات بینندگان