arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۷۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۴ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹

رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمترین میزان در ۴ ماه گذشته رسید/کرونا تمام نشده است

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۶۰.۴۲ درصد رسیده که این میزان تقریبا همانند اوایل آبان ماه بوده و کمترین مقدار در ۴ ماه گذشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۶۰.۴۲ درصد رسیده که این میزان تقریبا همانند اوایل آبان ماه بوده و کمترین مقدار در ۴ ماه گذشته است.

دکتر سیما سادات لاری  درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور بیان کرد: متاسفانه در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ با کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواجه شدیم و تقریبا از اوایل اسفند ماه این روند کاهشی ادامه داشته و در حال حاضر به ۶۰.۴۲ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همان طور که بارها گفته شد، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی با روند بیماری رابطه عکس دارد و در حال حاضر بر اساس بررسی‌های انجام شده و تطابق نمودارها کاملا این روند مشهود است. با توجه به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر بیشترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان‌های قزوین، یزد و تهران و همچنین کمترین درصد رعایت در استان‌های سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان غربی ارزیابی شده است.

لاری گفت: در زمینه استفاده از ماسک در خدمت دهندگان در بازه زمانی ۲۲ بهمن تا ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۹، بیشترین درصد مربوط به داروخانه‌ها با ۹۶.۱۸ درصد و کمترین میزان در نانوایی‌ها با ۸۲.۱۹ درصد است. در مورد استفاده از ماسک در خدمت گیرندگان نیز در همین بازه زمانی، مراجعه کنندگان به ادارات و سازمان‌ها در رتبه اول قرار داشته و کمترین میزان استفاده از ماسک از طرف مردم در پاساژها و جایگاه‌های سوخت مشاهده شده است.

وی اظهار کرد: از همه مردم عزیز کشورمان می‌خواهیم در روزهای پایانی سال نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس‌تر باشند و همچنین استفاده از ماسک را جدی‌تر بگیرند. ویروس کرونا تمام نشده و هرچقدر به شیوع بیماری کووید ۱۹ بی تفاوت‌تر باشیم، این بیماری شیوع بیشتری پیدا خواهد کرد.

ایسنا

نظرات بینندگان